Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Deadpool, Joker’i “Lanetledi”

Deadpool, Joker’i “Lanetledi”

Hollywood‘un en sempatik ve sıcak kanlı karakterli üstün yıldızları konusu açılınca Ryan Reynolds‘u es geçmek imkansız. Ünlü aktör; kendisi, geçmişi, yakın hengamda çalıştığı stüdyolar ile dalga geçmekten geri durmuyor. Ryan Reynolds, artık de Joker sinemasını başa taktı.

Joaquin Phoenix‘in canlandırdığı Joker, gişede akıl almaz bir muvaffakiyet elde etti. Yalnızca 75 milyon dolar imalat bütçesi ile 800 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etti. Sinemanın kalan haftalarda milyar dolar haddini basitçe arkada bırakması bekleniyor. Joker; Aquaman, Wonder Woman ve Dark Knignt serisi ile birlikte Warner Bros-DC iştirakinin medar-ı iftiharlarından biri… Phoenix de, Oscar’ın en kıymetli adaylarından biri konumunda.

Reynolds, her zamanki esprili tenkitlerinden birini yaptı ve Joker sinemasını “lanetledi.” Çünkü +18 sinemalar arasında Deadpool tepede bulunuyordu. Bu unvan artık Joker’a ilişkin. Ryan Reynolds, ” +18 sinemalar, alışık olduğunuz prodüksiyonlara benzemez. Lanet olsun sana Joker…” tabirlerini içtimaî medyada kullandı.

Birinci Deadpool 782, 2. Deadpool ise 785 milyon dolar  gişe hasılatı elde etmişti. Bilindiği üzere Reynolds, çizgi roman uyarlamalarında farklı bir izlemişti: Öncelikle Marvel’ın Blade: Trinity imalatında nokta alan yıldız, sonrasında DC’ye aktarım olup Green Lantern Hal Jordan rolünü üstlendi. Reynolds, X-Men Origins: Wolverine ile Marvel’e geri döndü ve mükemmel iki Deadpool rolüyle harika yıldızlık statüsüne erişti.  

Joker’in solladığı öteki +18 prodüksiyonlar arasında  The Matrix Reloaded, It, Jesus (The Passion of the Christ), Logan, The Hangover Part II, Mr. Grey (Fifty Shades of Grey) ve Ted üzere eserler bulunuyor.

Yorum Ekle