Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
DC Sinematik Cihanında Bizi Neler Bekliyor?

DC Sinematik Cihanında Bizi Neler Bekliyor?

Çizgi roman yerküresinin iki devi Comics ve DC Comics arasında uzun müddettir devam eden bir liderlik uğraşı laf konusu. DC Comics; çizgi roman satışları ve serilerinde bir adım önde. Lakin Comics ve Disney iştiraki; filmde, ezeli rakibini sürklase etmeyi başardı. Warner Bros ve DC işbirliği, Christopher Nolan‘ın The Dark Knight üçlemesi ile film tarihine ismini yazdırsa da; başka DC temalı sinemalar, sinemalarının çok gerisinde kaldı. Avengers: Endgame, yerkürenin en çok izlenen ve gişe hasılatı elde eden sineması konumunda. Batman V Superman: Dawn of Justice ve Justice League üzere imalatlar, rakipleri kadar muvaffakiyet elde edemedi.

Ne var ki, Warner Bros-DC ikilisi son devirlerde önemli biçimde kıpırdamaya başladı. Aquaman, Wonder Woman, Shazam üzere prodüksiyonlar, stüdyoya önemli kar elde ettirdi. DC’nin, çoklu cihanın farklı bir yerküresinde geçen ve direkt DCEU’ya dahil olmayan sineması Joker ise, nispeten düşük bütçesine karşın, 1 milyar hududunu artta bıraktı. Joker’in birden ziyade Oscar armağanı kazanması sürpriz olmayacak.

Justice League‘in istenen başarıyı elde edememesi üzerine, harika kahraman kozmosunun tekrar başlatılacağı ve pek çok yapıtın sıfırlanacağı cihetinde önemli savlar kamuoyuna sızdırıldı. Şimdiyse sızdırılan dedikoduların, gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Aquaman 2 ve Shazam 2 resmileşti ve kimi çekimler şimdiden başladı. Wonder Woman’ın devamı Wonder Woman 1984 de, 4 Haziran 2020 tarihinde gösterime girecek. Yani Warner Bros’un, DCEU’yu sıfırlamayacağı şimdiden katılaştı üzere.

DC kozmosunun nükleer silahları Batman ve Superman ikilisi hakkındaki gelişmeler de su yüzüne çıktı.Batman, ünlü direktör Matt Reeves tarafında “reboot” sürümüyle 2021 yılında film tutkunları ile buluşacak. Batman’i Robert Pattinson canlandıracak ve ona Andy Serkis ve Colin Farrell üzere bol armağanlı oyuncular eşlik edecek. Superman konusundaki tartışmalar ise sürüyor. Üç sinemadır Superman’i canlandıran Henry Cavill‘in yapımcı stüdyo ile mutabakatı sürse de, aktör ve yapımcı stüdyo arasında meseleler yaşandığı argüman ediliyor. Lakin Superman’i kim canlandırırsa canlandırsın, kökten değişimler olmayacak.

Yorum Ekle