Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Cybertruck’a Şahsi Garaj: İşte Cybunker!

Cybertruck’a Şahsi Garaj: İşte Cybunker!

Tahminen de Tesla’nın Cybertruck‘ının standart boyutlardaki bir garaja sığmak konusunda meseleler yaşayacağını duymuş olabilirsiniz. Bu mesele sırf bu elektrikli araca has bir sorun değil; birden fazla misal boyutlu araç alışılagelmiş boyutlardaki garajlara güçlükle sığıyor. Fakat Cybertruck, görünüşe bakılırsa kendine has bir garaja da sahip olacak.

Bir araştırma, ve dizayn şirketi olan Lars Buro, tam da bu noktada, Cybunker ile önümüze çıkıyor. Cybunker sadece Cybertruck’ınızı koyabileceğiniz bir garaj değil. Şirket, bu yapıyı “yüksek teknolojili bir depo” ya da “ek ömür ünitesi” olarak tanımlıyor. Bu yapı, Cybertruck için bir garaj olmanın yanında, içinde yaşamak için bile müsait.

Cybunker’ın merkezinde, şirketin en sert koşullara bile dayanabileceğini söylediği takviyesiz çelik bir kütle bulunuyor. Yapının birinci kısmında yaklaşık 56 metrekarelik bir boşluk mevcut ve bu boşluk araç, ekipmanlar ya da sahibinin koymak isteyebileceği rastgele bir şey için ayrılmış durumda. Bununla birlikte yaklaşık 167 metrekarelik bir alan da umumi tasarruf ya da canınızın isteyebileceği rastgele bir tasarruf için ayrılmış.

İsterseniz bu yapıya bir kilidi sistemi ve zırhlı pencere bile ekletmeniz mümkün. Saf ki benzeri özelliklerin Cybertruck için de konuşulmuş olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Yapı, çatısındaki güneş panelleri ve temelindeki bataryalar ile sürdürülebilir güce de sahip. Lars Buro, yapının fiyatını şimdi açıklamadı ancak ne kadara mal olacağını ve ne devir hazır olacağı üzere haberleri önümüzdeki yılın başında açıklamayı planlıyor.

Yorum Ekle