Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Çukur’un Cumali’si ve Azer’i Zula Oyun’da!

Çukur’un Cumali’si ve Azer’i Zula Oyun’da!

InGame Group ve Ay Prodüksiyon’un cümbüş bölümünün iki fenomen içeriğini bir araya getiren iş birliği girişimi kapsamında, Çukur Haritası’nın akabinde, 11 Kasım’dan itibaren “Cumali Koçovalı” ve “Azer Kurtuluş” da, Zula macerasına dahil oldu.

Oyun ve seri kesimini bir araya getirerek Türkiye’de bir prensip imza atan InGame Group ve Ay Prodüksiyon, Ekim ayında yapılan lansmanla iş birliğini duyurmuş ve serinin geçtiği sokakların modellenmesiyle oluşturulan “Çukur Haritası” Zula Oyun haritalarına eklenmişti. Girişimin 2. aşamasında ise 11 Kasım’dan itibaren serinin iki sevilen karakteri Cumali Koçovalı ve Azer Kurtuluş, hayranlarının önüne oyun karakterleri olarak çıkıyor. Oyuna kendi hikayeleriyle dahil olan Cumali ve Azer ile Zula’da Çukur heyecanı doruğa taşınırken, yeni karakterlerin Türkiye hudutlarını aşarak yurt dışında da büyük ses getirmesi bekleniyor.

InGame Group ve Ay Imalat arasında gerçekleşen bu dev işbirliğinin devamında yeniden Türkiye’de birinci niteliğinde sürprizler gelmeye devam edecek.

InGame Group ’su Burak Gözalan: “Bir prensip imza attık”

Yeni karakterlerin oyuna eklenmesine ait konuşan InGame Group Kurucu Ortağı ve CEO’su Burak Gözalan, günümüzde izleyicilerin beklentisinin daha çok heyecan ve deneyim yaşamak olduğunu vurguladı. Kıymetli bir içeriğin birden ziyade mecrada, farklı formlarda mahal almasının yerkürede yaygınlaştığını söz eden Gözalan, “Biz de Zula ve Çukur üzere Türkiye’nin iki değerli markası olarak bu ortamda bir prensip imza atıyoruz. Online parti ve klâsik medya sefası arasındaki fark kapanıyor. Bu girişim ile Çukur heyecanı Zula’da yaşamaya devam ediyor” diye konuştu.

Ay Imalat CEO’su Kerem Çatay: “Bu iş birliği her iki dala de ek sağlayacak”

Uzun vakittir oyun pazarında mahal almayı planlandıklarını belirten Ay Imalat CEO’su Kerem Çatay da, bu iş birliğinin kendileri için büyük ve kıymetli bir olduğunu belirtti. ve oyun yerküresi üzere birbiriyle entegrasyonlu iki dalın bir araya gelmesinin kıymetinin altını çizen Kerem Çatay, “Bu işbirliğinin her iki kola farklı açılardan ek sağlayacağına inanıyorum. Türkiye’de üretilen iki lokal içeriğin küresel pazarlara ihraç edilmesi, hem kültürel hem de teknolojik sahada bu topraklardan çıkan değerli bir muvaffakiyet hikayesi olarak tarihe geçecek. Ay Imalat için bu bir birinci adımdır, bundan sonra da oyun yerküresine yönelik girişimlerimiz olacak” tabirlerini kullandı.

“Bir oyun karakterine dönüşmek heyecan verici”

Çukur’un sevilen karakterlerinden Cumali Koçovalı’yı canlandıran Necip Memili de, “Zula’nın tüm Türkiye’de milyonlarca insan tarafından keyifle oynanan bir oyun olduğunu biliyorum. Bu nedenle bu girişimin modülü olmak, serideki canlandırdığım karakterin bir oyun karakterine dönüşmesiyle bir prensip imza atmak hakikaten heyecan verici. Hayranlarımız artık seriyi izlemekle kalmayıp, Zula içinde kendi Çukur maceralarını da yaşayabilecekler” dedi.

Azer Kurtuluş’u canlandıran Cihangir Ceyhan ise tasavvurlarını, “Küçüklüğümde atari salonlarında çok vakit geçirdim. Bu nedenle bir oyun karakterine hayat vermek ve Zula oyuncularının oyun deneyiminin bir kesimi olmak bana korkunç geliyor. Serideki heyecan oyunda da devam edecek, serinin hem Türkiye’deki hem de yurt dışındaki takipçileri Zula ile Çukur heyecanını her an yaşayabilecekler”  sözleriyle ifade etti.

“Cumali” ve “Azer”, 35 kişilik ekip ve 3 aylık çalışmayla oyun karakterine dönüştü

Çukur’un “Cumali Koçovalı” ve “Azer Kurtuluş” karakterleri, InGame Group çatısı altında konum alan ve külliyen Türk mühendislerden oluşan Madbyte Games ekibinin 3 aylık detaylı geliştirme süreci ahir ortaya çıktı.  Geliştirmelerine harita ile eş vakitli olarak başlanan serinin iki karakteri için yeni hikayeler oluşturuldu. Tıpkı devranda Türkiye’de bir birinci olma özelliği taşıyan girişimin gerisinde 35 kişilik bir ekibin hummalı çalışması yatıyor. 

Seslendirmeler için Necip Memili ve Cihangir Ceyhan stüdyoya girdi

Girişim kapsamında oyun deneyiminin değerli bir kesimi olan telsiz iletileri konusunda da bir unsur imza atıldı. Cumali Koçovalı ve Azer Kurtuluş karakterleri kendi seslerinden oluşan telsiz iletileriyle oyuna dahil edildi. Seri deneyiminin oyuna aktarılması konusunda kıymetli bir adım olan iletilerin oluşturulması için oyuncular Necip Memili ve Cihangir Ceyhan stüdyoya girerek seslendirmeleri yaptı. 

Zula’da bölge alan sair 20 karakter üzere Cumali Koçovalı ve Azer Kurtuluş da kendi hikayeleri ile oyuna dahil oluyor.

 Azer ve Cumali’nin oyundaki hikayeleri ise şöyle:

 “Kardeşlerinin Çukur nedeniyle öldüğünü düşünen Azer, İstanbul’un beğenilen semtlerinden Çukur’u ele geçirmeyi başına koymuştur. Azer, akınlarında sık sık Cumali Koçovalı ile karşı zıdda gelecektir. Çukur’un denetimsiz gücü diyebileceğimiz, içgüdüleriyle hareket eden Cumali Koçovalı, mahallesini korumak için her şeyi yapacaktır. Serinin meczup fişek karakteri Cumali, Azer’in Çukur’a amansız akınlarına dur diyebilecek mi?”

Bir ayda 750 binden çokça oyuncuya ulaştı

Çukur Haritası, kısa müddette Zula’nın en çokça tercih edilen haritalarından biri oldu. Haritanın yayınlandığı tarihten itibaren 750 binden çokça oyuncu, Zula yarışması ve heyecanı için Çukur sokaklarını tercih etti. 

Zula ve Çukur iş birliği yalnızca Türkiye’de değil, Çukur serisinin yayınlandığı ve Zula’nın oynandığı tüm devletlerde büyük bir ilgi ile karşılandı. 

Zula’ya yeni haritanın eklenmesiyle, oyunun hikayesinde Zula ve Gladyo ekibinin çatışması, bu defa aksiyonun ve çatışmanın eksik olmadığı Çukur serisinin sokaklarına taşınıyor. Zula’da Çukur Mahallesi “Ölüm Maçı Haritası” (Team Death Match) olarak mahal alıyor. Oyuncular silahlarını “Çukur Serisi” ve “Çukur Nadir Desenleri” ile kişiselleştirip, Çukur heyecanına dahil oluyor. Tasarımı ile gerçeklik algısını üst seviyeye çıkaran Zula Çukur Haritası’nın sıra, yeni seride Çukur için hazırlanan hususî spreyler de mahal alıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle