Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Cortana, Epostalarınızın Özetini Çıkarabilir!

Cortana, Epostalarınızın Özetini Çıkarabilir!

Microsoft, şu sıralar isminden çok laf edilmeyen Cortana’nın tasarrufunu kolaylaştıracak bir patenti daha deposuna ekledi. Yeni patent, bildirilerin daha zekice algılanmasıyla ilgili.

Patentle gelen çizim, firmanın maksadını özetliyor. Asistanınız, patronunuzdan gelen epostayı inceleyip, patronun sizden ne istediğini size söylüyor. Fotoğrafta patronun uçuş için check-in sürecini yapmanızı ve özgeçmişinizi istediği görünüyor. Tüm bunları öğrenmek için “Patronum ne istiyor?” demeniz yerinde.

Yeni işlev, patronunuzun kim olduğunu bizatihi algılayacak kadar akıllı. Bu arada dijital asistan, yalnızca eposta değil farklı asıllardan gelen iletileri inceleyebiliyor. Bildirinin manası tahlil edildikten sonra bir özet oluşturuluyor.

Her hengam olduğu üzere patentlerin gerçeğe dönüşme garantisinin bulunmadığını hatırlatalım. Tekrar de bu patentin gerçeğe dönüşmesi çok uzak bir ihtimal olmayabilir, çünkü Google’ın eposta hizmeti Gmail’in eposta içeriğine nazaran üretilmiş kısa yanıtlar önerebildiğini biliyoruz.

Yorum Ekle