Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Corsair K70 RGB Mk.2 Rapidfire  incelemesi  Corsair K70 RGB Mk.2 Rapidfire İnceleme

Corsair K70 RGB Mk.2 Rapidfire incelemesi Corsair K70 RGB Mk.2 Rapidfire İnceleme

  • Sessiz ve tasarrufu rahat anahtarlar
  • Yüksek gereç ve personellik kalitesi
  • Depolanabilen üç munfasıl profil
  • FPS oyunları için ek tuş kadrosu
  • Kol dayama yanı plastikten yapılmasa düzgünmüş
  • Fiyatı yüksek
Özetle

Corsair yeniden kusursuz bir klavye üretmeyi başarmış gelgelelim yurt dışı fiyatının 170$ olduğunu da söylemiş olalım, bu haliyle cebinizi yakacak bir ürün Corsair K70 RGB Mk.2 Low Profile Rapidfire.

Özellikleri isminden de kallavİ olan Corsair K70 RGB Mk.2 Low Profile Rapidfire klavyeyi inceledik.

Son periyotlarda birbirinden yenilikçi oyuncu klavyeleri konuğumuz oluyor. Corsair’in epey kalabalık olan K70 serisinin konuk ettiğimiz son üyesi de çok değişik özelliklere sahip bir eser. K70 Mk2 Low Profile Rapidfire olarak isimlendirilen eserin en kıymetli özelliği düşük profilli olarak tasarlanan Cherry MX Low Profile Speed tipi anahtarların etrafında şekillendirilmiş olması.

Düşük profilli anahtarların kullanılmış olması klavyenin dizaynına da direkt olarak tesir etmiş. Yekun yüksekliği 29 mm olan klavye daha evvel test ettiğimiz standart K70 Mk2’ye nazaran 11 mm daha alçak. Bu birinci başta biraz alışılmadık gelse de kısa mühlet içinde duruma adapte oluyorsunuz.

1.08 kg tartısındaki klavyenin fırçalanmış alüminyum gövdesi parmak izi bırakmıyor ve materyal kalitesi de pek güzel. Buna hepimizin kalmadığı yumuşak plastikten yapılmış kol dayama tarafı de dahil.

Klayvenin sol üstünde iCUE’dan tanımladığınız üç profil arasında geçiş yapmakta yahut klavyenin RGB aydınlatma stilini değiştirmekte kullanacağınız düğmeler var. Sağ tarafta da ses açıp kısmakta kullanabileceğiniz medya tuşları konum almakta. Başkaca USB 2.0 slotu da klavyede mekan bulmuş.

1 mm’lik bir kavrama noktasına sahip anahtarlar Low Profile Red serisine nazaran 0.2 mm daha hassas, esasen isimdeki Rapidfire takısı da buradan geliyor. Yekun yolculuk uzaklığı de 3.2 mm ki standart tuşlara kıyasla 0.8 mm daha düşük.

Bu noktada Low Profile Speed anahtarların iki bahiste beni şaşırttığını belirtmemiz gerek. Birincisi mekanik klavye olamayacak kadar sessizler. İkincisi ise düşük kavrama noktaları ve çalışma tartılarına karşın yazı yazarken son nokta konforlular.

Corsair K70 RGB Mk.2 Rapidfire Teknik Özellikleri
Eser Modeli Corsair K70 RGB Mk.2 Rapidfire
Eser Tipi Klavye
CHIP Online Notu 90
Üretici Corsair

Yorum Ekle