Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Corsair HS60 Pro incelemesi  Corsair HS60 Pro İnceleme

Corsair HS60 Pro incelemesi Corsair HS60 Pro İnceleme

  • Ses kalitesi çok başarılı
  • Son kaliteli personellik ve materyal
  • Mikrofon son radde net
  • Fiyatı sunduğu özelliklere nazaran makul
  • Başı büyük oyuncular ıstırap yaşayabilirler
  • Hafif sayılmaz

Corsair’in HS serisine yabancı değiliz. Daha evvel HS70 Wireless‘ı incelemiş ve tarihinin en yüksek inceleme puanlarından birisini vermiştik. Geçtiğimiz aylarda incelediğimiz, giriş seviyesi bir öbür kulaklık olan HS35‘i de epey beğenmiştik. Bugün yakından bakacağımız HS60 Pro da kendisini kanıtlamış olan bu ailenin en son üyelerinden ve tekrar önemli bir alternatif olma argümanında.

HS60 Pro Tasarımı Nasıl?

HS35’in dizaynını dışarıda bırakırsak, HS60 Pro dış imaj itibarıyla HS70’e çok benziyor. Son aşama sade olan dizayna bizim test eserimizde siyah renk ile tezat oluşturan sarı çizgiler ve dikişler ile epeyce tadında bir agresiflik katılmış. Alüminyum çerçeve kullanılan eser 319 gram

HS60 Pro Ses Özellikleri

Sol taraftaki ses denetimleri ve mikrofon mute tuşlarına ulaşmak kolay. Rastgele bir ses yahut ışıkla uyarılmıyorsunuz lakin düğme oldukça etli butlu olduğundan mikrofonun açık olup olmadığını anlamak güç değil.

Ses kesme özellikli mikrofon Discord sertifikasına sahip, bölgesinden çıkartılabiliyor ve karşı tarafa son kademe net bir ses iletimi sağlıyor.

Kulaklığın ses frekansı 20Hz-20Khz arasında, standart kıymet denilebilir, empedansı 32 ohm, hassaslığı ise 111db.

HS60 Pro iki başka temas seçeneğine sahip. 3.5mm jack kullandığınızda çok sayıda platformu destekleyen bir esere dönüşüyor ve konsollarda da kullanılabiliyor. 7.1 Surrond ses yalnızca USB temasla ve PC üzerinden mümkün.

HS60 Pro’da rastgele bir RGB aydınlatma bulunmuyor lakin iCUE yazılımı üzerinden Stereo-7.1 Surround arasında geçiş yapabilir ve EQ ayarlarını dilediğiniz üzere düzenleyebilirsiniz.

Eserin 50mm sürücüleri HS60 ve HS70’e nazaran elden geçirilmiş ve flat EQ ayarında nispeten tatminkar bir sahneye ve netliğe sahip. Açıkçası HS70 için söylediklerimizin benzerini söyleyeceğiz, eserin müzik performansı Sennheiser Momentum 3 üzere yalnızca bu iş için yapılmış bir kulaklık dışında tüm son devirde denediğimiz tüm kulaklıklardan daha başarılı.  Oyunlarda ise devreye USB ses kartı ve 7.1 Surround sanal ses giriyor. Kendi ismimize oyunlardaki performansı biraz ziyade “renkli” bulduk. Sesin tarafı ve şiddeti efektlerin gerisinde kalmış üzereydi ancak uygunlaştırmak için de iCUE’nun EQ ayarlarındaki oyun modlarını kullanabilirsiniz. 

HS60 Pro Tartısı

319 gram demiştik, hafif sayılmaz demiştik ancak bu eserin büyük olduğu manasına gelmiyor. Açık konuşmak gerekirse, kulaklık biraz sıkabiliyor. Alüminyum baş köprüsü olması gerekenden ziyade sıkı olduğundan bir türlü sürücülerin alt uçlarının yanak üzerine yaptığı baskıyı azaltacak bir hale sokamadık HS60 Pro’yu. Elbette herkes bundan rahatsız olacak diye bir şey yok. Fakat baş yapınız büyük ise, kulaklık size dar gelebilir.

Özetle

Corsair HS60 Pro’nun Türkiye fiyatı 615 TL civarında ve sunduğu özelliklere nazaran çok münasip. Corsair’in karmaşık eser gamı ve bu modellerin birbirine yakın fiyatları aklınızı karıştırabilir, alışverişe çıkarken uygunca denetim etmeyi unutmayın.

Corsair HS60 Pro Teknik Özellikleri
Eser Modeli Corsair HS60 Pro
Eser Çeşidi Kulaklık
CHIP Online Notu 87
Üretici Corsair

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.