Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Corsair Glaive RGB Pro  incelemesi  Corsair Glaive RGB Pro İnceleme

Corsair Glaive RGB Pro incelemesi Corsair Glaive RGB Pro İnceleme

  • Şık ve ergonomik
  • Üç kesim RGB
  • Yüksek performanslı sensör
  • Özelliklerine nazaran müsait fiyat
  • Rekabetçi oyunlar için biraz
  • iCUE yazılımının tasarrufuna alışmak hengam alıyor
Özetle

Glaive RGB Pro üst sınıf bir fare ve buna karşın epeyce mütenasip bir fiyata sahip. 410 TL‘den başlayan fiyatlarla bulunabilen eser cins ayırt etmeksizin (Rekabetçi oyunlar için biraz ağır) performans beklentisi içinde olan oyunculara hitap ediyor.

Corsair’in şık, performanslı ve her beklentiye iyi faresi Glaive RGB Pro’yu inceledik.

Corsair son devirlerde kendini kanıtlamış, halihazırda piyasada olan platformlarını geliştirmeye, onları daha da yetenekli hale getirmeye başladı bildiğiniz üzere. Agresif olduğu kadar şık dizaynıyla piyasada kendisine sağlam bir konum edinen Glaive RGB de, kimi önemli geliştirmelerin akabinde Glaive RGB Pro olarak, evrim geçirmiş halde önümüzde.

Geliştirmelere geçmeden evvel dilerseniz farenin dizaynına yakından bakalım. Glaive RGB Pro bir kere gözünüzün ucuyla gördüğünüzde bir daha dönüp bakacağınız bir eser. Glaive’in çizgileri kendisine has, sol tarafta bulunan fonksiyon tuşlarının konumu ve boyutları da çok alışageldiğimiz üzere değil. Eser birinci bakışta Glaive’in birebiri üzere dursa da detaya indiğinizde farkı derhal ayırabilmek mümkün. Öncelikle Glaive’de tek olan DPI ayar tuşları Glaive Pro’da ikiye çıkmış durumda. Başkaca eserin yanında gelen ve değişebilen yan destekler de artık ele daha uygun oturmasını sağlayan yumuşak bir kaplama ile geliyor.

Glaive RGB Pro külliyen plastikten oluşmasına karşın tek tip kaplamadan laf etmek mümkün değil. Üst kısımlarda çok beğenilen bir tutuş hissi veren yumuşak bir kaplama kullanılmış, yandaki fonksiyon tuşları ise sert plastikten. RGB konusunda da Corsair bonkör davranmış. Üç kesim RGB aydınlatmanın birincisi klasik Corsair logosu, başkası ise üst sol tarafta, beş munfasıl DPI seviyesini gösteren LEDlerin çabucak yanında konum alıyor. Son aydınlatma nahiyesi ise cihazın önünde, bir oldukça agresif gözüken mazgallar ile tekerlek kısmında bulunuyor. Bu arada daha evvel rastlamadığımız halde, üst kısımdaki aydınlatmanın cihazı hafifçe ısıttığına tanık olduk. Negatif bir şey mi, bizce değil.

Glaive RGB Pro, sol tarafta değişebilen üç münferit el desteğine sahip. Bunlar artık yumuşak bir kaplamaya sahip olduğundan cihazı kavramanızı kolaylaştırmış ve noktalarına sıkıca oturup zayıflık hissettirmiyorlar. 115 gram

Performans cihazın gelişim gösterdiği en değerli taraflardan birisi. Glaive’de kullanılan ve 12000dpi hassaslığı destekleyen PMW3367 sensörler bu modelde tarafını Corsair’e şahsi olan 18000dpi hassaslık desteklş PMW3391 sensöre bırakmış. Daha evvel Ironclaw ve Nightsword‘da test ettiğimiz bu sensör 50G hızlanma ve 400IPS süratiyle piyasanın en hızlılarından. Her oyun tipinde performans son nokta yüksek ve izleme konusundaki başarısı da dikkat çekiyor.

Cihazın DPI ve RGB ayarları için iCUE de bulunmakta. iCUE’da işlemci yahut ekran kartının ısısına nazaran renk değiştiren profili münhasıran enteresan bulduk. Başka taraftan bu “katmanlı” RGB ayarları başlarda kafa karıştırıyor, çok olağan bir tasarrufa sahip olduğunu söyleyemeyiz. Kişilselleştirilebilirlik seviyesi ise pek yanında.

Corsair Glaive RGB Pro Teknik Özellikleri
Eser Modeli Corsair Glaive RGB Pro
Eser Çeşidi Klavye ve Mouse
CHIP Online Notu 90
Üretici Corsair

Yorum Ekle

© 2013 - 2020 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.