Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Corona Virüsünü Duyuran Tabip İçin Soruşturma Başlatıldı

Corona Virüsünü Duyuran Tabip İçin Soruşturma Başlatıldı

12 Aralık’ta virüsünü fark edip tüm yerküreye duyuran Çinli hekim Li Wenliang, geçtiğimiz  virüs sebebiyle hayatını kaybetmişti. Çin’de halk tarafından hükümete karşı büyük bir reaksiyonun oluşmasına neden olan bu gelişme, yetkilileri harekete geçirdi. Li’nin virüsünü duyurmasının akabinde polisler hekimi sorgulamış ve bir “yalancı” üzere göstermişti.

Halkın bu reaksiyonunun akabinde Çin hükümeti bir açıklama yaptı. Li’ye yapılan bu muamelenin araştırılması için bir ekip kurulduğunu belirten hükümet yetkilileri, soruşturma sonucunda kusurlu insanlara cezai yaptırım uygulayacak. 

Li’ye Ne Olmuştu?

Çinli tabip Li, şu anda tüm yerkürenin ana gündem unsuru olan virüsüne rastladığını şahsî bloğu üzerinden duyurmuştu. Vesair hekimlerle da muhabere kurduğunu belirten Li, toplumsal medya üzerinden de virüs hakkında ihtarlarda bulunmuştu. Bu hadisenin üzerine Çin polisi, aralarında Li’nin de olduğu 8 kişi hakkında “yalan haber yaymak” kabahatinden soruşturma başlatmıştı. Başkaca yalan tezlerde bulunmakla suçladıkları bir belgeyi de doktora imzalatmışlardı. 

Can Kaybı 638’e Çıktı

Memleketlerin virüsüne karşı büyük çaplı tedbirler aldıklarını görüyor olsak da can kayıplarının önüne geçilemiyor. Son yayınlanan haberlere nazaran şu anda 31.530 insana bulaşan Corona virüsü, 638 kişinin ölmesine neden oldu. Bilinenlere nazaran şimdi devletimizde bulunmayan virüs, Çin’in radikal kararlar alması sayesinde yayılma suratının yavaşlamasını sağlıyor. Çin, milyonlarca insanın yaşadığı Hubei eyaletini karantina altına alarak, virüsün hem memleketlerinde hem de yerküre umumunda yayılmasını önlemeye çalışıyor. 

Tabiplerin yaptığı açıklamaya nazaran enfeksiyonlar şimdi doruğa ulaşmadı. Kendini mütemadi geliştiren ölümcül virüse karşı üretilecek bir aşı için tüm yerküre seferber olmuş durumda.

Yorum Ekle