Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Corona Virüsü Sonrasında, Cep Devinden Şok Karar!

Corona Virüsü Sonrasında, Cep Devinden Şok Karar!

LG Electronics, Çin’in dışında da yan bölge gözlenen Corona virüsü salgını nedeniyle Mobil Yerküre Kongresi 2020‘den (MWC) çekildi.

Firma, yaptığı açıklamada bu kararı çalışanlarının ve herkesin güvenliği için aldığını söyledi. LG, çalışanlarını milletlerarası yolculuklara çıkarmayarak virüsten daha güzel koruyacağına inanıyor. Güney koreli firma, MWC noktasına “yakın gelecekte” düzenleyeceği etkinliklerle 2020 için geliştirdiği telefonları ve öbür mobil cihazları tanıtacak.

LG’den birkaç saat evvel ZTE de çeşitli nedenlerden ötürü MWC’den çekildiğini ve basın duyurusunu iptal ettiğini duyurdu. ZTE’nin MWC’ye katılmama nedenleri arasında vize sıkıntıları ve Corona virüsü var, ama kararda illetten kaynaklanan yabancı düşmanlığının tesirli olduğu belirtiliyor.

LG ve ZTE’nin verdikleri bu karardan evvel MWC’yi düzenleyen GSMA, aktifliğin Corona virüsünden “şu ana kadar minimal etkilendiğini” söylemişti. GSMA, virüsün yayılmasını engellemek için ek hijyenik tedbirler aldığını söylüyor.

Corona virüsünden kaynaklanan ölümlerin sayısı, Çin’de 500’e yaklaşmış durumda. Yekunda ise 24.324 kişinin virüsü taşıdığı belirtiliyor. 2002’de çıkan Sars, Çin’de 349 kişinin ölmesine açmıştı, lakin şu anki durum itibariyle Sars’ın vefat orantısı (yüzde 10) Corona virüsüne (yüzde 2) nazaran çok daha yüksekti.

Yorum Ekle