Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Corona Virüsü Intel’i Olumlu Etkileyebilir

Corona Virüsü Intel’i Olumlu Etkileyebilir

Corona virüsünün yerküre çapında sınırlı ekonomik tesirleri olsa da, Intel’in tedarik problemleri virüsten olumlu bir biçimde etkilenebilir.

DigiTimes, yeni raporunda virüs salgınının teknoloji kolu üzerindeki tesirlerinden bahsetti. Birçok kentteki lojistik sistemleri virüs yüzünden durdurulduğundan, DigiTimes’a nazaran sevkiyatlarda düşüş yaşanabilir. Bu ise Intel’in Çin piyasasına her zamanki kadar çok işlemciyi sağlamak zorunda kalmaması manasına geliyor. Bunun sonucu olarak “AMD’nin PC piyasasına olan girişi yavaşlayabilir“.

Corona virüsü Intel’in üzerindeki baskıyı bir ölçü azaltsa da, gayrı donanım üreticileri düşen satışlar nedeniyle zorlanacaklar. DigiTimes, düşen anakart talebinin bilhassa Çin’e çok sayıda eser sevk eden Asus ve Gigabyte’ı zorlayacağını söylüyor.

bunlar, tedarik zincirinden gelen kestirimlerin yanlışsız olduğuna dayanıyor. Araba üretimi üzere birtakım bölümler virüsten etkilendiğinden, iddiaların gerçek çıkması mümkün.

Bu arada, Tayvan’da haziranda yapılacak olan Computex için şimdilik bir erteleme kelam konusu değil. Yekunda daha az kişinin irtihaline yol açsa da, çok daha kolay yayılan Sars salgını sırasında Computex 2003, hazirandan eylüle alınmıştı.

Yorum Ekle