Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Cleocin T ne işe yarar? Cleocin T nasıl kullanılır? Cleocin T fiyatı

Cleocin T ne işe yarar? Cleocin T nasıl kullanılır? Cleocin T fiyatı

Sivilce tedavilerinde mütehassıs hekimlerin reçete ettiği Cleocin T kesinlikle danışılarak uygulanması gereken bir ilaçtır. Pekala Cleocin T ne işe yarar? Cleocin T nasıl kullanılır? Cleocin T fiyatı nedir? Öğrenmek haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz.

Cleocin T etken maddesi  Klindamisin fosfat olan cilt üzerinde oluşan bakterilerin gelişmesini engelleyen antibiyotik bir ilaçtır. İltihaplı lezyonların eşlik ettiği  sivilce (akne vulgaris) tedavisinde kullanılan Cleocin T, %1 Topikal Çözelti içeriyor. Bu ilacın içerisinde ye ralan hususlara karşı bir alerjiniz var ise katiyetle kullanmamalısınız. Alkol içerdiğinden gözlerde yanma ve tahriş oluşabilir. Daha evvel antibiyotik tasarrufundan ötürü kalın bağırsak iltihabı geçirdiyseniz yahut crohn hastasıysanız hekiminize müracaattan eczanelerden direk satın almayın. Bu ilacın yardımcı maddeleri propilen glikol, izopropil alkol ve saf sudur. 30 ml yada 60 ml olarak iki farklı biçimde satılan Cleocin T berrak renksiz bir çözeltidir. İçeriğindeki sayesinde akne ve sivilceler üzerinde müddette tesir gösteren bu ilaç, oluşan sivilceleri geçirirken daha çokça çıkmasını da engelliyor. 

Mahsusen ergenlik periyodunda çıkan sivilcelerle baş eden Cleocin T, hormonsal değişim yada öbür sebeplerle de çıkan sivilcelerde kullanılabiliyor. Siyah noktalar üzerinde tesiri kanıtlanmış olan bu çözelti, aynı hengamda sivilce izleri üzerinde de tesirli olmaktadır. 

CLEOCİN T NASIL KULLANILIR?

Bu losyonu mütehassıs hekiminiz nasıl tavsiye ettiyse o biçimde kullanmalısınız. Cleocin t losyonu kullanmadan evvel cildinizi temizlemeli, kir ve makyajdan arındırmalısınız. Az ölçüde kremi sıkıntılı nahiyeye uygulamalı ve asla yıkamamalısınız. Kremi geniş yüzeye değil yalnızca sıkıntılı nahiyeye tampon halinde uygularsanız, daha müddette tesirini göreceksiniz.

Cleocin t losyon günde 2 kere uygulayabilirsiniz. Cleocin t, 12 yaş altı evlatların tasarrufuna makul değildir. 

CLEOCİN T FİYATI NEDİR?

Cleocin T Losyon sivilce sorunu yaşayanlara hekimler tarafından reçete edilmektedir.  Fiyatı ise 17.13 TL‘dir. 

Yorum Ekle