Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Cilt sarkması neden olur? Cilt sarkmalarını önlemenin kolay sistemleri

Cilt sarkması neden olur? Cilt sarkmalarını önlemenin kolay sistemleri

İlerleyen yaşlardaki hatunların en çok karşılaştığı cilt sarkmalarını önlemenin yollarını sırlarını sizler için derledik. Cilt sarkmalarını önlemenin püf noktaları:

Genetik yapı, sistemsiz cilt bakımı, kimyasal eserler ve haddinden fazla makyaj üzere nedenler ilerleyen yaşla birlikte cilt sarkmalarına neden olabilir. Devranla kolajenini yani esnekliğini kaybederek berbat bir görünüm oluşturabilir. Cilt sarkmalarının önüne geçebilmek yanı hengamda durdurmak için yapabileceğiniz usulleri sizler için derledik.

CİLT SARKMALARI ÖNLEMENİN YOLLARI

Sağlıklı, genç ve parlak bir cilt için kesinlikle sigara ve alkol kullanmamalısınız. 

Fit görünmek için uyguladığınız şok diyetlerden kaçınmalı, nizamlı olarak kilo değişimlerinden kaçınmalısınız.

Şiddetli raddede karbonhidrat ve şeker tüketimi devirle ciltte sarkmalara neden olabilir. Bu yüzden kesinlikle şekerler yani zerzevat ve meyve tüketmelisiniz.

Yüksek yastık ile uyuyan kimselerde kırışıkları ve sarkmalarıdaha çok görülür. Bu yüzden alçak yastıklar tercih etmelisiniz.

Gün içerisinde 3 bardaktan ziyade kahve tüketimi cildin kurumasına sebep olur. Kuruyan ciltte erken yaşta kırışıklar gözle görülür hale gelebilir. 

30’lu yaşlardan sonra üretimi  azaldığı  için  dışarıdan da  destek olarak  Q enzim 10, Alfa lipoik  asit ile antioksidanları  hekiminize danışarak kürler  halinde  kullananın.

Güneş kremi uygulamayı muhakkak unutmamalı, cildinizi en az 3 saatte bir tesirli bir eser ile nemlendirmelisiniz.

Yorum Ekle