Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Cilt neden kurur? Kuru ciltler için 4 bakım önerisi

Cilt neden kurur? Kuru ciltler için 4 bakım önerisi

Kuru bir cilde makyaj yapmak sandığınız kadar hadise olmayabilir. Tıpkı vakitte cildinizde makyajın pul pul, kesim parça durmasına neden olabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için kuru cildinize birtakım bakımları yapmanız koşul. Pekala kuru cilde nasıl yapmalıdır? Öğrenmek için metnimizi inceleyebilirsiniz.

Kışın rüzgarlı havanın tesiri, az su içme yahut genetik olarak kuru cilde sahip olan hatunlar bilhassa soğuk havalarda dikkat etmesi gerekir. Cildi yıpratmadan, kırışıkların artmasına velev cildi yaşlandıran en büyük etkenlerden biri olan kuruluğun kesinlikle tedbirini almalı, cildinizin yapısına tutarlı hem kozmetik hem de eserleri tercih etmelisiniz. Uygun nemlendirilmiş cilt her devir daha sıhhat, daha genç ve daha parlak görünür. Bu sebepten de yola çıkarak bugünkü hazırladığımız metinde kuru cilde sahip olanların yapması gereken 4 temel kuralı mercek altına aldık. Her daim genç ve şık görünmek isteyen hatunların ilgisini çekecek olan bu metinde kuru cilde dair tüm detayları görebilirsiniz.

CİLT PAKLIĞINI IHTIMAMLI BİR FORMDA YAPIN

Sağlıklı ve parlak görünen bir cildin sırrı güzel temizlenmiş hem de gerçek bakımı uygulamış olmaktan makbul. Cildinizdeki makyajı düzgün bir halde temizleyemediğinizde kalıntılar cildin hava ile temasını keserek kurumasına yol açacaktır. Bu yüzden adım adım makyajınızı temizlemeli, sonrasında yüz yıkama jeli ile yüzünüzü yıkayarak derinlemesine paklığı sağlamalısınız. Bu aklığı cilt rutininize eklerseniz makyaj yapmadığınız vakitlerde da kolaylık uygulayabilirsiniz.

AĞIR NEM SAĞLAYAN BAKIM ESERLERINI DENEYİMLEYİN

Cildinizdeki kuruluğu gidermek için uygun bir nemlendirici kullanmak gerekir. Kullandığınız nemlendirici eser bir müddet sonrasında cildinizden uçup gidiyorsa kesinlikle eseri değiştirmeli, uzun müddet kalıcı ve ağır nem veren bir eser tercih etmelisiniz. Soğuk havalarda cildin nem seviyesi de azaltığı için  cildiniz alışılagelmiş günlük bir nemlendiriciden çok daha ziyadesine gereksinim duyar. Kalın yapıda nemlendirici eserler bu işi çok şık bir halde başarır.

CİLDİNİZİN DOKUSUNU YENİLEYİN

Cildinizin üst tabakasında biriken meyyit deriler, makyajınızın ‘pütürlü’ olmasını neden olur. Bu durumu ortadan kaldırmak için meyyit derileri arındırmak gerekir. Cildiniz ekstra kuru ve hassas ise cildinizi tahriş etmeden arındırmak için mikro tanecikli yumuşak bir peeling kullanmanız.  

SIK SIK NEM MASKELERİ UYGULAYIN

Cildinize uygulayacak vaktiniz olmadığında  kısa müddette nemlendiren ve kaybettiği enerjiyi geri kazandıran nem maskelerini deneyebilirsiniz. Şimdilerde birçok kozmetik mağazasında bulunan nem maskeleri güçlü içerikleri  dakikalar içerisinde nem seviyesini artırabilir. Kısa vadede cilt bakımı yapmak isteyenlerin her daim tercih etmeleri gereken eserlerin kesinlikle içerisinde bulunan hususları de incelemeli, kuru ciltler hassas olduğundan ötürü kızarık yahut egzama üzere problemleri önlemiş olabilirsiniz.

CİLT KURULUĞU NASIL ENGELLENİR?

– Cildin kurumasını engellemek için yapılabilecek en kıymetli nokta bol su tüketimidir. Cilt kuruluğunu engellemenin bir başka yolu ise mütemadi olarak bulunduğunuz ortamları nemli olmasına dikkat etmektir. Bunun için tek yapmanız gereken etrafa su dolu kaseler koymak ya da bitki almaktır.

– Gece yatmadan evvel makyajınızı temizleyin, akabinde kesinlikle güçlü bir nemlendirici krem uygulayın.

Yorum Ekle