Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Cilt neden kuru? Kuru ciltler için 4 bakım önerisi

Cilt neden kuru? Kuru ciltler için 4 bakım önerisi

Kuru bir cilde makyaj yapmak sandığınız kadar hadise olmayabilir. Birebir hengamda cildinizde makyajın pul, kesim modül durmasına neden olabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için kuru cildinize kimi bakımları yapmanız kural. Pekala kuru cilde nasıl bakım yapmalıdır? Öğrenmek için metnimizi inceleyebilirsiniz.

Kışın rüzgarlı havanın tesiri, az su içme yahut genetik olarak kuru cilde sahip olan bayanlar bilhassa soğuk havalarda dikkat etmesi gerekir. Cildi yıpratmadan, kırışıkların artmasına velev cildi yaşlandıran en büyük etkenlerden biri olan kuruluğun kesinlikle tedbirini almalı, cildinizin yapısına münasip hem kozmetik hem de bakım eserleri tercih etmelisiniz. Yeterli nemlendirilmiş cilt her devir daha sıhhat, daha genç ve daha parlak görünür. Bu sebepten de yola çıkarak bugünkü hazırladığımız metinde kuru cilde sahip olanların yapması gereken 4 temel kuralı mercek altına aldık. Her daim genç ve şık görünmek isteyen hatunların ilgisini çekecek olan bu metinde kuru cilde dair tüm detayları görebilirsiniz.

CİLT AKLIĞINI IHTIMAMLI BİR BIÇIMDE YAPIN

Sağlıklı ve parlak görünen bir cildin sırrı düzgün temizlenmiş hem de sahih bakımı uygulamış olmaktan makbul. Cildinizdeki makyajı düzgün bir halde temizleyemediğinizde kalıntılar cildin hava ile temasını keserek kurumasına yol açacaktır. Bu yüzden adım adım makyajınızı temizlemeli, sonrasında yüz yıkama jeli ile yüzünüzü yıkayarak derinlemesine aklığı sağlamalısınız. Bu ariliği cilt bakım rutininize eklerseniz makyaj yapmadığınız vakitlerde da kolaylık uygulayabilirsiniz.

AĞIR NEM SAĞLAYAN BAKIM ESERLERINI DENEYİMLEYİN

Cildinizdeki kuruluğu gidermek için güzel bir nemlendirici kullanmak gerekir. Kullandığınız nemlendirici eser bir vade sonrasında cildinizden uçup gidiyorsa kesinlikle eseri değiştirmeli, uzun müddet kalıcı ve ağır nem veren bir eser tercih etmelisiniz. Soğuk havalarda cildin nem seviyesi de azaltığı için  cildiniz alışılagelmiş günlük bir nemlendiriciden çok daha ziyadesine gereksinim duyar. Kalın yapıda nemlendirici eserler bu işi çok hoş bir biçimde başarır.

CİLDİNİZİN DOKUSUNU YENİLEYİN

Cildinizin üst tabakasında biriken meyyit deriler, makyajınızın ‘pütürlü’ olmasını neden olur. Bu durumu ortadan kaldırmak için meyyit derileri arındırmak gerekir. Cildiniz ekstra kuru ve hassas ise cildinizi tahriş etmeden arındırmak için mikro tanecikli bir peeling kullanmanız.  

SIK SIK NEM MASKELERİ UYGULAYIN

Cildinize bakım uygulayacak vaktiniz olmadığında  kısa müddette nemlendiren ve kaybettiği enerjiyi geri kazandıran nem maskelerini deneyebilirsiniz. Şimdilerde birçok kozmetik mağazasında bulunan nem maskeleri güçlü içerikleri sayesinde dakikalar içerisinde nem seviyesini artırabilir. Kısa müddette cilt bakımı yapmak isteyenlerin her daim tercih etmeleri gereken eserlerin kesinlikle içerisinde bulunan unsurları de incelemeli, kuru ciltler hassas olduğundan ötürü kızarık yahut egzama üzere sıkıntıları önlemiş olabilirsiniz.

CİLT KURULUĞU NASIL ENGELLENİR?

– Cildin kurumasını engellemek için yapılabilecek en değerli nokta bol su tüketimidir. Cilt kuruluğunu engellemenin bir gayri yolu ise daima olarak bulunduğunuz ortamları nemli olmasına dikkat etmektir. Bunun için tek yapmanız gereken etrafa su dolu kaseler koymak ya da bitki almaktır.

– Gece yatmadan evvel makyajınızı temizleyin, akabinde kesinlikle güçlü bir nemlendirici uygulayın.

Yorum Ekle