Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Cilt nasıl sıkılaşır? Konutta cilt sıkılaştıran doğal yollar

Cilt nasıl sıkılaşır? Konutta cilt sıkılaştıran doğal yollar

Kilo verirken ciltte oluşan sarkmaları önlemek için bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz. Yalnızca kilo verirken değil, ilerleyen yaşla da birlikte oluşan cilt sarkmaları bir mühlet sonra başa çıkılmaz bir hale dönüşebilir. Bu durumdan acilen kurtulmak birebir devirde tüm cilt sıkıntılarını ortadan kaldırmak istiyorsanız derlediğimiz cildi sıkılaştıran doğal prosedürleri inceleyebilirsiniz.

Cilt sarkması; sistemsiz cilt bakımı, kimyasal kozmetik eserler, ilerleyen yaş ya da şiddetli makyaj nedeniyle meydana gelen bir meseledir.Günümüzde estetik ameliyatlarla kesin tahlili yapılan cilt sarkmasını konutta de giderebileceğinizi biliyor muydunuz? Elastik yapısını kaybeden ciltte görülen bu durum, devir hengam istenilmeyen bir görünüm oluşturabilir. Münhasıran zayıflayan bireylerde görülen cilt sarkmasına en güzel tahlil doğal esans yağlardır. Bu yağlar sayesinde kısa vadede cildinizin sıkılaştığını görebilir, birebir vakitte daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Pekala ancak nasıl? Gelin birlikte cilt sıkılaştıran formülleri öğrenelim…

PORTAKAL YAĞI

İçeriğindeki ve mineraller sayesinde cildinizi sıkılaştıran ve gergin bir hal almasını sağlayan portakal yağı, tertipli kullanıldığında tesirli olmaktadır. Bir kesim pamuğu ıslatın ve üzerine az ölçü portakal yağı damlatın. Bu pamukla cildinizi silin. 2 günde 1 nizamlı olarak uygulanabilir, şayet cildiniz hassas ise bu vade haftada 1 kez uygulanması mütehassıslar tarafından önerilir.

KANTARON YAĞI

Cilt hücrelerinin süratli bir halde onarılmasını sağlayan kantaron yağı, yara ve yanık tedavilerinde çok tesirli olmaktadır. Parmağınıza bir damla kantaron yağı damlatıp, yüzünüze masaj yaparak yağı yedirebilirsiniz. Haftada bir kez tekrarladığınızda devir içinde cildiniz sıkılaşır ve pürüzsüzleşir. Kızarıklık ve alerji üzere durumlarda yağ tasarrufuna son verilmelidir.

FINDIK YAĞI

Cilt sıkılaştırıcı ve çatlakları önleyici tesirleri ile fındık yağı, parmak uçlarına az ölçüde alınarak cilde uygulanabilir. Nemlendirici ve sıkılaştırıcı tesirlerini devranla görebilirsiniz.

YOSUN YAĞI

Cildinize hafif bir şekilde  uygulayan yosun yağı, meyyit derinin atılmasını ve cildin daha aydınlık görünmesini sağlar. Yosun yağı cildi sıkılaştırma konusunda başarılı bitkisel bir yağ cinsidir. 3 damla parmak uçlarınıza alarak cildinize uygulayın. 2 saat sonra durulayın ve süreç ahir nemlendiricinizi sürün. Haftada 1 sefer kullanmanız kafidir.

AVOKADO YAĞI

E vitamini bakımından güçlü olan avokado yağı, su yahut sabit yağ ile seyreltildikten sonra cilde uygulanmalıdır. Islak pamuğun üzerine birkaç damla avokado yağı alarak cildinize uygulayabilirsiniz. Haftada 2-3 kere sistemli kullanırsanız tesirini kısa mühlet içerisinde görebilirsiniz.

YASEMİN YAĞI

Hücre yenilenmesi ve sıkılaştırıcı tesirleri ile yasemin yağı, nemli bir pamuk yardımıyla cilde uygulanır. Bir pamuğa 5-6 damla damlatılır ve ciltte sıkılaşması istenen nahiyeye sürülür. 2 günde 1 sefer uygulanan yasemin yağı ile daha sıkı bir cilde kavuşabilirsiniz.

ÇİLEK YAĞI

Sıkılaştırıcı ve besleyici özellikleri ile gözenekler üzerinde epey tesirli bir yağdır. Çilek yağı cilde uygulanırken az ölçüde ıslatılmış pamuk yardımıyla uygulanmalıdır. Haftada 2 yada 3 kez kullanılabilir.

SUSAM YAĞI

Doğal antioksidanlar bulunduran ve yağ asitleri bakımından güçlü olan susam yağı, cildin yaşlanmasının önüne makbul ve cilt hücrelerinin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Su ile seyrelterek cildinize masajla uygulayabilirsiniz. Haftada 1 kez kullanıldığında cildin daha sıkı ve sağlıklı olmasını sağlar.

Yorum Ekle