Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Cilt nasıl sıkılaşır? Cilt sıkılaştıran doğal yollar

Cilt nasıl sıkılaşır? Cilt sıkılaştıran doğal yollar

Kilo verirken ciltte oluşan sarkmaları önlemek için bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz. Yalnızca kilo verirken değil, ilerleyen yaşla da birlikte oluşan cilt sarkmaları bir mühlet sonra başa çıkılmaz bir hale dönüşebilir. Bu durumdan acilen kurtulmak tıpkı hengamda tüm cilt dertlerini ortadan kaldırmak istiyorsanız derlediğimiz cildi sıkılaştıran doğal metotları inceleyebilirsiniz.

Cilt sarkması; sistemsiz cilt bakımı, kimyasal kozmetik eserler, ilerleyen yaş ya da haddinden fazla makyaj nedeniyle meydana gelen bir sorundur.Günümüzde estetik ameliyatlarla kesin tahlili yapılan cilt sarkmasını meskende de giderebileceğinizi biliyor muydunuz? Elastik yapısını kaybeden ciltte görülen bu durum, devir zaman bed bir görünüm oluşturabilir. Mahsusen zayıflayan kimselerde görülen cilt sarkmasına en âlâ tahlil doğal esans yağlardır. Bu yağlar sayesinde kısa müddette cildinizin sıkılaştığını görebilir, birebir devirde daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Evet lakin nasıl? Gelin birlikte cilt sıkılaştıran prosedürleri öğrenelim…

PORTAKAL YAĞI

İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde cildinizi sıkılaştıran ve gergin bir hal almasını sağlayan portakal yağı, tertipli kullanıldığında tesirli olmaktadır. Bir kesim pamuğu ıslatın ve üzerine az ölçü portakal damlatın. Bu pamukla cildinizi silin. 2 günde 1 nizamlı olarak uygulanabilir, şayet cildiniz hassas ise bu mühlet haftada 1 kere uygulanması bilirkişiler tarafından önerilir.

KANTARON YAĞI

Cilt hücrelerinin süratli bir biçimde onarılmasını sağlayan kantaron yağı, yara ve yanık tedavilerinde çok tesirli olmaktadır. Parmağınıza bir damla kantaron damlatıp, yüzünüze masaj yaparak yağı yedirebilirsiniz. Haftada bir kez tekrarladığınızda vakit içinde cildiniz sıkılaşır ve pürüzsüzleşir. Kızarıklık ve alerji üzere durumlarda yağ tasarrufuna son verilmelidir.

FINDIK YAĞI

Cilt sıkılaştırıcı ve çatlakları önleyici tesirleri ile bilinen fındık yağı, parmak uçlarına az ölçüde alınarak cilde uygulanabilir. Nemlendirici ve sıkılaştırıcı tesirlerini devirle görebilirsiniz.

YOSUN YAĞI

Cildinize hafif bir şekilde  uygulayan yosun yağı, meyyit derinin atılmasını ve cildin daha aydınlık görünmesini sağlar. Yosun cildi sıkılaştırma konusunda başarılı bitkisel bir yağ cinsidir. 3 damla parmak uçlarınıza alarak cildinize uygulayın. 2 saat sonra durulayın ve süreç ahir nemlendiricinizi sürün. Haftada 1 kez kullanmanız kafidir.

AVOKADO YAĞI

E vitamini bakımından varlıklı olan avokado yağı, su yahut sabit yağ ile seyreltildikten sonra cilde uygulanmalıdır. Islak pamuğun üzerine birkaç damla avokado alarak cildinize uygulayabilirsiniz. Haftada 2-3 defa sistemli kullanırsanız tesirini kısa mühlet içerisinde görebilirsiniz.

YASEMİN YAĞI

Hücre yenilenmesi ve sıkılaştırıcı tesirleri ile bilinen yasemin yağı, nemli bir pamuk yardımıyla cilde uygulanır. Bir pamuğa 5-6 damla damlatılır ve ciltte sıkılaşması istenen yere sürülür. 2 günde 1 sefer uygulanan yasemin yağı ile daha sıkı bir cilde kavuşabilirsiniz.

ÇİLEK YAĞI

Sıkılaştırıcı ve besleyici özellikleri ile gözenekler üzerinde nispeten tesirli bir yağdır. Çilek yağı cilde uygulanırken az ölçüde ıslatılmış pamuk yardımıyla uygulanmalıdır. Haftada 2 yada 3 sefer kullanılabilir.

SUSAM YAĞI

Doğal antioksidanlar bulunduran ve yağ asitleri bakımından varlıklı olan susam yağı, cildin yaşlanmasının önüne makbul ve cilt hücrelerinin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Su ile seyrelterek cildinize masajla uygulayabilirsiniz. Haftada 1 sefer kullanıldığında cildin daha sıkı ve sağlıklı olmasını sağlar.

Yorum Ekle