Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Chrome’dan Can Sıkan Medyalı Reklamlara 4 Ay Müddet

Chrome’dan Can Sıkan Medyalı Reklamlara 4 Ay Müddet

Can sıkan görüntülü reklamları engellemek için teşebbüslerde bulunan Chrome, yeni görüntülü reklam standartlarını duyurdu. Yeni yönergeler, nefret edilen üç cins reklam tipi olduğunu söyleyen Coalition of Better Ads’ın olgularına dayanıyor.

Bu reklam cinsleri önünde katı bir tavır sergileyen Chrome, web sitesi sahiplerinin rahatsız edici reklamları kaldırmak için dört aylarının olduğunu, aksi halde reklam gösterme özelliğini külliyen kaybedeceklerini söyledi. Yerküre çapında 45.000 kullanıcıyla anket yapan Coalition of Better Ads, şu reklamların can sıktığını tespit etti: Atlamanız için beş saniye bekleten reklamlar, medyanın ortasında beliren reklamlar yahut görüntünün üzerinde beliren ve ekranın kısmının üçte ikisini yahut medyanın yüzde 20’sinden fazlasını kaplayan fotoğraf ve metinler.

Chrome, 5 Ağustos itibariyle bu tıp reklamlar gösteren sitelerde reklam göstermeyi durduracak. Bu kurallara YouTube da uymak zorunda olacak. Google, kendi platformlarındaki planlarını gözden geçireceğini söylüyor.

Google, can sıkan medyalı reklamları engellemek için yıllardır çalışıyor. Firmanın emeli, kullanıcıları reklam engelleyici kullanmaya yönlendiren, en çok can sıkan reklamları filtrelemek. Google, 2018’den beri Kuzey Amerika ve Avrupa’da Chrome üzerinde reklam engellemenin önemli orantıda düştüğünü söylüyor. Bu yeni kurallarla birlikte reklam engellemenin daha da düşmesi bekleniyor.

Yorum Ekle