Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Chrome’a Medya Merkezi Düğmesi Geldi

Chrome’a Medya Merkezi Düğmesi Geldi

İnternette dolaşırken sekmelerden birinin ses çıkarmaya başlaması, alıştığımız bir durum. Bilhassa çok sayıda sekme açık olduğunda bu, can sıkabiliyor. Tarayıcılar, bu probleme sekme üzerinde bir “sustur” düğmesi sunarak tahlil getiriyorlar.

Artık ise Google, web tarayıcısı Chrome’a yeni bir “medya merkezi” ekliyor. Profil fotoğrafınızın yanında görünen bu yeni düğme, web tarayıcısında çalan medyayı, hangi sekmede olursa olsun görmenizi sağlıyor.

“Sustur” düğmesinden daha kapsamlı olan bu işlev, çalan medyayı denetim etmenizi de sağlıyor. İşlevi destekleyen web sitelerinde sekmeyi değiştirmeden medyayı duraklatabiliyor, sonraki modüle geçebiliyor ve çalma listelerinde ilerleyebiliyorsunuz.

İşlev, geçen sene ağustostan beri ChromeOS’ta bölge aldığından çok yeni sayılmaz. Lakin bugünden itibaren Windows, macOS ve Linux’taki kullanıcıları, web tarayıcılarının sesini daha kolay denetim edebilecekler.

Chrome’un can sıktığı bir periyotta öbür web tarayıcılarının benzeri bir işlev sunup sunmayacağı ise şimdilik merak konusu.

Yorum Ekle