Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Chrome, Windows 7’de En Az 18 Ay Daha Desteklenecek

Chrome, Windows 7’de En Az 18 Ay Daha Desteklenecek

Windows 7, önümüzdeki hafta itibariyle destek vadesini tamamlayacak gelgelelim Google, Chrome web tarayıcısını işletim sisteminde 18 ay daha destekleme kelamı veriyor.

Windows 7’nin destek mühleti, Microsoft’a çuvalla ödemede bulunacak cömert bir kurumsal müşteri değilseniz, sizin için 14 Ocak’ta sona erecek. Buna karşın birçok kullanıcının desteklenmeyen Windows 7’yi kullanmayı sürdüreceği düşünülüyor. Bu durumdaki Windows’a yönelik güvenlik güncellemelerini almayacaklar fakat Google’ın duyurusu, Chrome’u bir mühlet daha inançlı olarak kullanabilecekleri manasına geliyor.

Google, herkesin Windows 10’a geçmeye hazır olmadığını biliyor. Dahası Microsoft bile Windows 7’li PC’lerin Windows’u en son sürümünü kaldırmayacağını kabul ediyor ve Windows 7 kullananlara yeni bir PC satın almalarını öneriyor.

Google, yaptığı duyuruda Windows 7’yi Microsoft’un destek vadesinin bitmesinin akabinde “en az 18 ay daha” destekleyeceklerini söyledi.

Windows 7’yi destek vadesi dışında kullanmaya devam etmek güzel bir fikir olmasa da, cihazları yükseltmek yavaş işleyen bir süreç ve birtakım şirketlerin kısa vadede öteki seçeneğinin olmadığı biliniyor. Bu yüzden Google’ın attığı adım hakikaten sevindirici. Firefox ve Opera üzere öteki tanınan web tarayıcılarının Chrome’un izini takip edip etmeyeceğini merak ediyoruz.

Yorum Ekle