Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Chrome Kullanıcılarına “Bing Şoku”

Chrome Kullanıcılarına “Bing Şoku”

Microsoft Office 365′i kullanan şirketler, yakında Chrome’un varsayılan arama motorunun tabiatıyla Bing ile değiştiğine şahit olabilirler.

Microsoft Office 365 ProPlus’a gelecek bir güncellemede bulunan Bing (Chrome) eklentisinin otomatik olarak yüklendiği ortaya çıktı. Şubatta yayınlanacak olan güncelleme, birinci olarak ABD, İngiltere, Avustralya, Fransa, Almanya ve Hindistan’daki kullanıcılara ulaşacak. Firmaya nazaran güncellemenin öteki devletlere ulaşması, çok devir almayacak.

Yazılım devinin güncellemeyi anlattığı bir blog gönderisinde Bing eklentisinin basitçe kapatılabildiğinden bahsediliyor. Eklenti, Bing’i daha evvel varsayılan arama motoru olarak ayarlayan cihazlara ise yüklenmiyor.

Firmanın müsaade almadan arama motorunu değiştirmesi, sistem başkanlarını doğal olarak rahatsız etti. Bir sistem başkanı, GitHub’da durumdan şöyle yakındı:

“Chrome’daki bu beklenmedik ele geçirme hareketi, son kullanıcılarımın başını karıştıracak ve onları hayal kırıklığına uğratacak, şirketimde de fazladan destek davetlerine neden olacak,” dedi ve ekledi; “Lütfen bunu yapmayın”.

Yansıları varsayım eden Microsoft, eklentiyi farklı yerleştirme araçlarında nasıl devre dışı bırakacağınıza dair talimatlar sunuyor. Hasebiyle şu durumda firma, geri adım atacak üzere görünmüyor.

Yorum Ekle