Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Chrome, Günah Ayıklama için Kusur Kodları Gösterecek

Chrome, Günah Ayıklama için Kusur Kodları Gösterecek

Günümüzün en çok kullanılan web tarayıcısı Google Chrome, yakında dertleri daha yeterli anlamaya yarayacak kusur kodları göstermeye başlayacak.

Windows’un mavi ekranında görünen kusur kodlarına benzeyen bu kodlar, internette arama yaparak kilitlenme tiplerini araştırmanızı kolaylaştıracak. Şimdiye kadar tarayıcınızın bir sekmesi yahut tarayıcının kendisi kilitlendiğinde bunun neden olduğunu anlamanız pek mümkün değildi. Yeni cürüm kodları, Chrome’un tanıdık “Aw, Snap!” sahifesinde görüntülenecek.

Chromium girişimindeki kodlara nazaran Chrome’da şu an 137 farklı cürüm kodu bulunuyor. Geniş bir günah çeşidi yelpazesine yayılan cürüm kodlarının tam listesine buradan ulaşılabiliyor. Chrome Canary kullanıcıları, bu cürüm kodlarına chrome://crash adresinden bakabiliyor yahut adres çubuğuna chrome://kill yazarak kilitlenmesini tetikleyebiliyorlar.

Chrome 81’de test edilen işlevin gelecek sürümlere kalma ihtimali var. Yeni kusur kodları, Opera, Brave, Vivaldi, Edge üzere başka Chromium tabanlı tarayıcılarda da kullanılabilir.

Yorum Ekle