Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Chrome, Artık Hack’lendiğinizi Söyleyebilecek

Chrome, Artık Hack’lendiğinizi Söyleyebilecek

Şu anki en tanınan web tarayıcısı Chrome, oturum açma haberlerinizin hack’leme hikayelerinde ele geçip geçmediğini bildiren bir işleve kavuştu.

Masaüstü cihazlar için yayınlanmaya başlanan Chrome 79’un bir kesimi olan yeni araç, web sitelerine oturum açarken haberlerinizi bir veritabanında denetim ediyor. Haberleriniz, sızan malumatları içeren bu veritabanında bulunursa, önünüze bir ihtar çıkıyor. Chrome, çalınmış oturum haberlerini şimdiye kadar Password Checkup isimli eklenti ile denetim ediyordu. Artık ise bu yetenek, birinci defa web tarayıcısının içerisine eklendi.

Firefox, emsal bir işlev olan Firefox Monitor’ü bir vadedir sunuyor. Bu işlev, girdiğiniz eposta adresinin sızıntılarda geçip geçmediğini denetim ediyor.

Yeni işleve ek olarak Google, tarayıcısının olta saldırısı algılama yeteneklerinde de geliştirmeler yaptı. Google, daha evvel 30 dakikada bir güncellenen bir veritabanını kullanıyordu. Fakat saldırganlar alan isimlerini çok süratli değiştirebildiğinden firma, gerçek devirli bir modele geçme kararı aldı. Firma, bu kararın yüzde 30 daha çokça olta saldırısını durduracağına inanıyor.

Yorum Ekle