Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Çevre Ticarette Sepet Ortalaması 152 TL’yi Aştı

Çevre Ticarette Sepet Ortalaması 152 TL’yi Aştı

Içtimaî medyanın yenilikçi ödeme şirketi Paymes, 2019 Ocak – 2019 Ağustos aylarını kapsayan toplumsal ticaret donelerini paylaştı. Türkiye’de internet tasarrufunda geçen yıla orantıyla yaşanan %9.3 ‘lük artış çevre ticaretin de giderek yaygınlaştığını gösteriyor. Sepet ortalamasının 152 TL’yi aştığı içtimaî ticarette satış hacmi ise %59 arttı. Bilhassa ailelerin yeni mektep yılı için alışverişlerini ağırlaştırdığı “Back to School” devrinde çevre medya kanalları üzerinden yapılan alışveriş nispetinde %38’lik bir artış yaşandı. Içtimaî medyadan Paymes ödeme linkiyle süreç yapan bayan kullanıcı orantısı %59.3 olurken erkeklerin %40.7’si de alışveriş için toplumsal medya kanallarını tercih etti.

Çevre medya üzerinden satışı yapılan en değişik eserler arasında prefabrik mesken, online tarot falı bölge alırken; giysi, takı tasarımı, el prodüksiyonu oyuncak, ömür koçluğu, düğün aksesuar dizaynları, dijital ürün/yazılım üzere eserler de en çok satılan eserler olarak sıralanıyor. Türkiye’de Paymes üzerinden en çok satış yapılan 5 kent İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir olurken Türkiye umumunda 65 vilayetten Paymes linkiyle satış yapıldı. Paymes linki paylaşımında mobil tasarruf orantısı %72 olarak hesaplanıyor. Paymes’in yüzyüze satış pratiği web.paym.es’in tasarruf nispeti ciro bazlı %48 oldu. Web.paymes’teki bu artış Türkiye’de kullanıcıların mobil posa yanlışsız süratli bir biçimde yönlendiğini gösteriyor. “Paymes’in yüzyüze satış pratiği web.paym.es’in tasarruf nispeti ciro bazlı %48 oldu.

Kurumsal şirketler artık Paymes linkiyle ödeme alabilecek

Içtimaî ticaretle ilgili kıymetli datalar paylaşan Paymes kurumsal şirketlerin kendilerine şahsi paneller oluşturarak QR kod ile ödeme alabildikleri, API özelliği ile pek çok platforma entegre edebildikleri ve link aracılığıyla ödeme süreci gerçekleştirebildikleri Kurumsal Paymes pratiğini da tasarrufa açtığını duyurdu. Paymes bu pratik ile kurumların hem müşterileri hem de tedarikçileriyle gerçekleştirdikleri tahsilat süreçlerini 20 saniye üzere kısa bir vadede yapmalarını sağlıyor. Kurumsal şirketlere satın alma, satış ve kiralama üzere süreçlerde büyük bir sürat sunan Paymes; şirketlerin müşteri deneyimlerini güzelleştirerek yarışmada bir adım öne çıkmalarına imkan sunuyor. Ödeme süreçlerinde suratın ve kolay tahlillerin müşteri taleplerinde başı çektiğinin altını çizen Paymes Kurucu Ortağı Sabrican Zaim: “Sosyal Ticaret’te bu sürat ve kolaylığı ferdi satıcılarımız için sunuyoruz yeni duyurduğumuz Kurumsal Paymes uygulamamızla da bu deneyimi kurumlara yaşatmayı hedefliyoruz” diyor. Kurumsal Paymes şu an Türkiye’de emlak, turizm, mağazacılık üzere değerli kollarda faaliyet yürüten kurumsal şirketler tarafından tercih ediliyor.

Kurumsal Paymes’i kullanan şirketler; kendilerine şahsi kurgulanan panellere giriş yaptıktan sonra eser fotoğrafı ve fiyatı üzere malumatları girerek 20 saniyede tahsilat linkini oluşturup SMS, WhatsApp, e-mail ve tüm içtimaî mecralardan karşı tarafla paylaşabiliyorlar. Müşteri ile yüzyüze olunan durumlarda ise “Yüzyüze Satış” sekmesini seçerek müşterilerinin cep telefonuna o müşteriye hususî ödeme linkini SMS ile gönderebiliyorlar. Kurumsal Paymes’te bir öbür ödeme alma metodu ise QR kod. Şirketler QR kodu indirip kasa vb. ortamlara yapıştırabiliyorlar ekrandan ve eser ismi değiştikçe QR kodun da otomatik güncellendiği süreçlerde telefonla ödeme gerçekleştirilebiliyor. Müşteriler ise ödeme süreçlerini gönderilen tahsilat linki, yüzyüze ödeme linki yahut QR ile gerçekleştirebiliyorlar.

Kurumsal Paymes’te bölge alan API özelliği ise website üzerinden ödeme almak isteyen şirketler için ülkü bir tahlil sunuyor. Paymes API entegrasyonu ile ödeme tahlilini süratlice websitesine entegre eden şirketler ek hiçbir geliştirme adımına gereksinim duyulmadan ödeme alabiliyorlar.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle