Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Cevizin içindeki kabukların yararları nelerdir?

Cevizin içindeki kabukların yararları nelerdir?

Ceviz, antioksidan açısından epey güçlü olan bir aslıdır. Sağlıklı kalmak için her gün bir avuç ceviz tüketmek gerekir. Cevizin iç kabukları da en az cevizin kendi kadar yararlıdır. “sorucvp.net” ekibi olarak cevizin iç kabuklarının nelere yararlı geldiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Cevizin, Alzheimer, kanser üzere gerilim sonucu oluşan marazları engelleyen, kalp rahatsızlıklarını tedavi eden bir vazifesi vardır. En az ceviz kadar munfasıl bir şifa olan cevizin iç kabuklarının yararlarını “sorucvp.net” ekibi tarafından sizler için derledik.

İşte, cevizin iç kabuklarının yararları…

Ceviz içinin kabuklarını saklayınız. 1 fincan ayarında su kaynatınız. Bir tutam ceviz içi kabuğunu suyun içine atıp 2-3 dakika al bir renk meydana kadar kaynatınız ve biraz demlendiriniz. Her gün 1 bardak içiniz.

Her gün bir bardak içilen ceviz içi kabuk suyu sayesinde:

– Öksürük ve balgam sorununa epeyce düzgün geldiğini fark edeceksiniz.

İçindeki omega 3, yağ yakımını sağlıyor. Kolestrolü istikrarda tutuyor ve artmasına ket oluyor. Bu nedenle yüksek kolestrolü olanların itinayla tüketmesi gerekiyor.

 Bölgesel yağlanmalara düzgün geliyor. Karın, göbek ve basenlerdeki fazlalıklar için sistemli tüketildiği koşulda yağların eridiğini göreceksiniz.

Yorum Ekle