Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
“Cevaplanamayan Tweet’ler” Geliyor!

“Cevaplanamayan Tweet’ler” Geliyor!

Twitter, tweet’lerinize kimlerin karşılık verebileceğini denetim etmenizi sağlayacak yeni işlevini CES ‘de ortaya çıkardı. Dilerseniz karşılıkları büsbütün kapatmanız da mümkün olacak.

Toplumsal devin bir aktifliğine katılan Mashable muharriri Karissa Bell’in tweet’ine nazaran yeni işlev, yanıtları örneğin yalnızca takipçilerinize yahut tweet’te bahsedilen şahıslara kısıtlamanıza müsaade verecek. Bir öbür deyişle yalnızca bu insanların tweet’inize yanıt vermesini sağlarken, yerkürenin geri kalanının fikirlerini kendisine saklamasını sağlayabileceksiniz.

New from Twitter: an upcoming feature will let you control who can reply to your tweet as you compose it, there will be the ability to limit replies to followers, people who are mentioned in the tweet, or no replies at all

— Karissa Bell (@karissabe) 8 Ocak 2020

Bell’e nazaran Twitter, yeni işlevin tweet’leri çok sayıda karşılıkla boğmasına engelleme maksadı taşıyor. İşlev elbette troll ordularını da durdurmayı amaçlıyor. Fakat yeni işlev, hayli bir tesire sahip olacak üzere görünüyor. Hasebiyle ağır olarak kullanılması halinde Twitter’daki özgürlüğüne zarar vermesi de olası.

Twitter, işlevin ne vakit hazır olacağını söylemedi ama birçok kullanıcının yenilikten mutlu kalacağı düşünülüyor.

Yorum Ekle