Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Cepte Soyguna Son Veren Yazılım Tanıtıldı!

Cepte Soyguna Son Veren Yazılım Tanıtıldı!

Yeni güvenlik tahlillerinin önder markası Sophos, Chrome OS, Android ve iOS tabanlı mobil cihazların güvenliğini sağlamaya yönelik Sophos Intercept X for Mobile eserini pazara sundu.

Sophos, ayrıyeten kullanıcıları tuzağına düşürerek pek çok yazılım tarafından fiyatsız yahut çok düşük maliyetle sunulan özellikleri fahiş fiyata satan Fleeceware isimli fırsatçı yazılımlara dair detaylı araştırma sonuçlarını yayınladı. Birinci olarak Eylül 2019’da SophosLabs tarafından Google Play mobil tatbik dükkanında tespit edilen bu yazılımların şimdiye dek 20’den çokça örneği keşfedildi. Google datalarına nazaran kelam konusu yazılımlar yekunda 600 milyon sefer indirildi. Sophos Intercept X for Mobile, mobil cihazları fırsatçı yazılımlara karşı da himaye altına alıyor.

Sophos Eser Önderi Dan Schiappa, hususla ilgili olarak şunları söyledi: “Fleeceware ve emsal fırsatçı yazılımların gerisindeki geliştiriciler, mobil pratik dükkanlarının çizdiği hadleri aşmayan çok ince bir çizgide hareket ediyorlar. Böylelikle kurallar dahilinde, gelgelelim etik dışı işler ortaya koyuyorlar. Bunun yanı sıra Sophos olarak siber saldırganların şirket ağlarına sızmak ve finansal yarar elde etmek için mobil cihazlara daha ziyade odaklandıklarını gözlemliyoruz. Hiçbir mobil cihaz güvenlik açısından tam mealiyle kusursuz değil, siber saldırganlar da bunun farkında. Sophos Intercept X for Mobile ile müşterilerimizin mobil platformlardaki riski pratiklerden ve zararlı içeriklerden korunmasına, mobil cihazlarındaki pahalı donelerin inançta kalmasına yardımcı oluyoruz.”

Mobil Kullanıcılar İçin Baştan Sona Yine Tasarlandı

Intercept X’in Windows, macOS ve Server sürümlerindekine benzeri biçimde derin öğrenmeye dayalı tehdit algılama yeteneğine sahip olan Intercept X for Mobile; kullanıcıları, cihazları ve olguları bilinen ve şimdi keşfedilmemiş tehditlere karşı koruyor. Mobil tasarruf gözetilerek baştan sonra yine tasarlanan arayüz, güvenlik idaresini kolaylaştırmanın yanı sıra engellilerin hayatını kolaylaştıracak yeni özelliklere de sahip.

Sophos Intercept X For Mobile’ın sahip olduğu öteki özellikler şöyle sıralanıyor:

  • Cihaz Güvenliği: Intercept X for Mobile, cihazları daima denetim altında tutarak muhtemel bir tehditle karşılaşıldığında saldırıyı bertaraf edecek ve kurumsal haberlere erişimi kısıtlayacak tedbirleri hayata geçiriyor. Uyumluluk denetimi sayesinde cihazlara yönelik jailbreaking yahut rooting üzere dışarıdan müdahaleler, işletim sistemi sürümündeki değişiklikler ve vesair hadiseler hakkında kullanıcılar ve sistem başkanları anında bilgilendiriliyor.
  • Ağ Güvenliği: Intercept X for Mobile, ağ irtibatını kuşkulu hadiselere anında müdahale edebilmek için daima kontrol altında tutuyor. Böylelikle direkt kontağa müdahale ederek ağ trafiğine sızmak isteyen üçüncü bireylere geçit vermiyor. Web filtreleme ve internet adresi denetimi sayesinde bilinen istenilmeyen niyetli sitelere ve istenmeye içeriğe erişim engellenirken, yoluyla gönderilen kontaklar denetim edilerek kullanıcıların tuzağa düşmesinin önüne geçiliyor.
  • Pratik Güvenliği: Intercept X for Mobile, cihaza yüklenen zararlı yahut kuşkulu tatbikleri tespit ederek zararlı yazılım, fidye yazılımı ve fırsatçı yazılımların cihaza girişini engelliyor. Sophos Mobileve Microsoft Intune gibi Entegre Birleşik Uç Nokta Tehdit Idaresi (Unified Endpoint Management – UEM) tahlilleriyle sağlanan entegrasyon, sistem başkanlarının koşullara bağlı olarak pratiklere, dataya ve kurumsal kaynaklara erişimi kısıtlamasına imkan sağlıyor.
  • Chromebook Güvenliği:Yeni Chromebook Security eklentisi Chrome OS kullanıcılarını uygunsuz ve zararlı web içeriğine karşı korurken, sistem başkanlarına inançlı ve inançsız pratik listelerini belirleyebilme, cihaz durumunu ve konfigürasyonunu görüntüleyebilme imkanı sunuyor.

Intercept X for Mobile, Sophos’un güvenlik portföyündeki vesair yeni güvenlik tahlilleriyle birlikte bulut tabanlı Sophos Central platformu üzerinden yönetilebiliyor. Sophos’un kendine has Senkronize Güvenlik yaklaşımı, Sophos’un sunduğu tüm güvenlik tahlillerinin muhtemel tehditlere karşı gerçek devirli olarak birlikte hareket etmesini sağlıyor.

Ferdi Tasarruf İçin Fiyatsız

Kurumlar için Sophos Intercept X for Mobile lisansı kendi başına satın alınabildiği üzere, daha kapsamlı uç nokta güvenlik idaresine muhtaçlık duyanlar için yeni Sophos Mobile 9.5 UEM platformu içinde de nokta alıyor. Intercept X for Mobile, uzaktan idare özelliklerine gereksinim duymayan kişisel kullanıcılar için Apple App Store ve Google Play üzerinden fiyatsız olarak sunuluyor.

Sophos, IDC’nin “IDC MarketScape: Worldwide Enterprise Mobility Management Software for Small and Medium-Sized Businesses 2019–2020 Vendor Assessment” raporunda başkan kategorisinde bölge alıyor. Intercept X for Mobile’ın çok sayıda uç nokta idare platformunu ortak kurallar ve detaylı güvenlik özellikleri eşliğinde tek bir noktada birleştirmenin en güzel yolu olduğunu söyleyen IDC Programı Yönetici Yardımcısı Phil Hochmuth, “Hız ve müdafaa ismine en yeterli performansı sunan Intercept X for Mobile, klâsik ve mobil uç nokta güvenlik tahlillerine kıyasla daha süratli ve kolay idare imkanı sunuyor. Bu sayede kullanıcılar ettikleri cihaz üzerinde inançla çalışabilme imkanına kavuşuyor” diyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle