Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Cep Telefonu Devinin Kullanıcı Dataları Sızdı

Cep Telefonu Devinin Kullanıcı Dataları Sızdı

Devir zaman tenkitlere yol açan reklamlarıyla tanınan OnePlus, hack’lendiğini duyurdu. Firma, birtakım müşterilerinin olgularına “olursuz bir tarafın eriştiğini” söyledi. Erişilen malumatlar arasında isim, numarası, eposta, adres üzere haberler bulunuyor.

Çin merkezli firma, ödeme malumatlarının, parolaların ve hesapların data sızıntısı sırasında inançta olduklarını söyledi. Yani firma, en hassas haberleri inançlı olarak saklama konusunda ödevini yanına getirmiş görünüyor. Bu bahiste Facebook ve velev Google’ın bile sınıfta kalabildiğini biliyoruz. OnePlus, “saldırganı durdurmak ve güvenliği güçlendirmek için gerekli adımları çabucak attığını” ve akından etkilenen kullanıcıları olta saldırısına karşı uyardığını söyledi.

Firma, hücumun amacı olan kullanıcılara gönderdiği epostada yetkililerle birlikte vukuatı incelediklerini ve yeni haberler ettiklerinde bunları paylaşacaklarını söyledi. Durumdan kaygı duyan kullanıcıların, daha çokça malumat için tüketici desteğine başvurmaları öneriliyor.

OnePlus daha evvel de data sızıntısına maruz kalmış, Ocak 2018’de 40.000 müşterisinin haberi ele geçmişti.

Yorum Ekle