Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Çam terebentin yağının saça yararları nelerdir? Nasıl kullanılır?

Çam terebentin yağının saça yararları nelerdir? Nasıl kullanılır?

Son yıllarda sıklık eksperleri tarafından araştırma konusu haline gelen çam terebentin yağının birbirinden enteresan yararları olduğu ortaya çıktı. Adeta saç meselelerinin mucize şifası olacak olan çam terebentin yağının saça yararlarını ve saça nasıl uygulanması ile ilgili detayları sizler için mercek altına aldık.

Saçlarının süratli uzamasını isteyenlere müjde! Şampuana ekleyeceğiniz bir kaç damla çam terebentin yağı ile hem saçlarınızı güçlendirebilir hem de süratli uzamasını sağlayabilirsiniz. Terebentin birtakım ağaçların reçinesine verilen isimdir. Çam terebentin yahut çam yağı olarak isimlendirilen ve çamın reçinesinden elde yağ, güçlü bir antibiyotik özelliğine sahip olmakla birlikte ağrı kesici ve idrar söktürücü özellikleri de laf hususudur. Güçlü bir antibiyotik ve antiseptik özelliğine sahip olan çam yağı, yapılan araştırmalara göre  verici özelliğe de sahiptir. Çam terebentin yağının yararları arasında en kıymetlisi ve bilineni saçlara olan yararıdır. Kepek derdinden kurtulmak isteyen, saç dökülmelerini önlemek isteyen kişi çam terebentin yağını tercih ediyor.

ÇAM TEREBENTİN YAĞININ SAÇA YARARLARI NELERDİR?

Saça doğal bakım yaparak, canlı görünmesini sağlar.

Saç köklerini güçlendirerek, saçların süratli uzamasını ve dökülmesini önler.

Sık yağlanmayı önler.

Saçların koparak dökülmesinin önüne makbul.

Bilinen en değerli yararlarından biri saç dökülmelerine karşı muhafaza sağlamasıdır. Saç köklerini besler, onarır. Bu sayede saç dökülmesine yeterli gelir.

EVET ÇAM TEREBENTİN YAĞI NASIL KULLANILIR?

Şampuanlar içeriğinde kimyasal husus barındırır. Kimyasal unsurlar devranla saça tesir ederek zarar verebilir. Şampuanların saçlara olan zararlı tesirini azaltmak için çam terebentin yağı kullanılabilir. Bu yağ sayesinde saçların onarımı sağlanır, bakım yapılır ve saçlar parlaklık kazanır. Şampuanın zararlı tesirleri yok edilir. 

Çam terebentin yağı gözle temas ettiğinde gözlerde kızarıklık ve yanma görülebilir. Bu nedenle şampuanla karıştırıldığında saçınızı yıkarken gözle temas etmemesi için dikkatli olunmalıdır. Çam terebentin yağının şampuanla tasarrufu için, saç şampuanı içine 20 damla çam terebentin yağı konur, şampuan yeterlice çalkalanır. Daha sonra şampuanla saçlar yıkanır. Bu halde çam terebentin yağını saç için kullanırken seyreltmiş olursunuz. Birebir devirde her yıkamada bu yağı şampuana ek etmek zorunda kalmazsınız.

ÇAM TEREBENTİN YAĞININ YAN TESIRLERI VAR MIDIR?

Cilt rahatsızlıklarına düzgün geldiğiyle bilinen çam terebentin yağı hassas ciltli şahıslarda reaksiyon gösterebilir. Tahriş ve kızarıklığa neden olan çam terebentin yağını böbrek hastalarının da kullanmaması gerekir. Şayet cildiniz hassas ise kesinlikle seyrelterek kullanmalısınız.

Yorum Ekle