Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Call of Duty: Warzone’da Nasıl Avantaj Sağlanır?

Call of Duty: Warzone’da Nasıl Avantaj Sağlanır?

Call of Duty: Warzone yayınlandığı birinci haftalardan itibaren kısa müddet içinde 50 milyonun üzerinde oyuncusu ile en çok oynanan PC oyunlarından birine dönüştü. Oynaması fiyatsız olan bu oyun, 150 oyuncuya kadar alabilen, gelmiş geçmiş en büyük Call of Duty savaş meydanında dinamik ve çılgınca bir Battle Royale oyun deneyimi yaşatıyor.

Call of Duty: Warzone teçhizat toplamayı kolaylaştırırken size savaş esnasında tamamlanacak, agresif oyun şeklini ve harita üzerinde gezinmeyi ödüllendiren yeni vazifeler vererek devasa savaş meydanlarını yine tanımlıyor. Ayrıyeten öldüğünüzde savaş sona ermiyor. Ekip arkadaşlarınız sizi hayata döndüremese bile Gulag’a yollanıyorsunuz ve burada, yenilgiye uğratılmış farklı bir savaşçıya karşı teke tek bir savaş vererek ekibinizin yanına dönme talihini yakalıyorsunuz. Velev Verdansk velev Gulag’da olun, yüksek FPS gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarır ve oyunu kazandıracak atışı yapma talihinizi artırır.

Call of Duty: Warzone’daki çatışmalar göz açıp kapayıncaya kadar bitebilir. Bu yüzden her türlü avantajı değerlendirmeniz hayati değer taşır. Tecrübeli bir profesyonel yahut acemi bir Battle Royale oyuncusu da olsanız yüksek FPS’li oyundan çeşitli avantajlar sağlayabilirsiniz.

Call of Duty: Warzone Oynarken Saniye Başına Kare Sayısının (FPS) Yüksek Olması Neden Değerlidir?

Daha Akıcı Animasyonlar:

Oyuncular Call of Duty: Warzone’da süratli hareket eder. Velev mevzide bekliyor velev bucakların arkasına göz atıyor olun, yüksek yenileme suratına sahip bir ekranla birlikte yüksek FPS, asıl gereksiniminiz olan noktalarda ekranda ne olup bittiğini daha güzel anlamanızı sağlar ve daha net bir imaj ortaya koyar. Ayrıyeten artırılmış kare sayısı ile sağlanan akıcı hareketler sayesinde daha düzgün nişan alabilmek için daha çok vaktiniz olur. Böylelikle koşan amaçları daha kolay takip edebilirsiniz. 240 FPS/Hz suratında ekrana 4 kat ziyade data gönderilir ve böylelikle daha keskin nişan alabilme bahtınız da 4’e katlanır!

Dikkat Dağıtan Efektleri Azaltın

Sıcak çatışmalarda atik davranmak çok değerlidir. Yırtılma ve gölgelenme üzere dikkat dağıtan efektleri göz gerisi etmek, hayati kıymet taşıyan milisaniyeleri kaybetmenize neden olarak içinde bulunduğunuz durumu yanlışsız algılayabilme yetinizi etkileyebilir. Yüksek Hz’li ekranla birlikte yüksek FPS bu dikkat dağıtan efektleri gözle görülür kademede düşürerek gölge kopya ve yırtılma tesirini azaltır. Dikkat dağıtan efektlerin azalmasıyla birlikte akıllıca gayelere nişan aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Oyuncuları Daha Erken Görün:

Milisaniyelerin değerli olduğu anlarda rakibinizi yarım saniye evvel görebilmek size savaşta avantaj sağlayabilir. Yüksek FPS ile bilgisayarınızın ortalama sistemsel gecikmesi düşürülerek hareketleriniz ve oyunda olup bitenler monitörünüze daha süratli yansıtılır. Düşük sistemsel gecikme, reaksiyon sürenizi kısaltmanıza yardımcı olarak Call of Duty: Warzone üzere aksiyonun sürat kesmediği bir oyunda fare ve klavye girdilerinizin daha süratli algılandığı hissiyatını verir.

Yüksek FPS’nin neden değerli olduğu hakkında daha ziyade malumat için ayrıntılı teknik malumatlar içeren “E-sporda Yüksek FPS Neden Değerlidir?” makalemize göz atın

Savaşa Hazırlık: 144+ FPS ile Rekabetçi Oyun

Bu 150 kişilik Battle Royale oyununda hazır olmanın birinci adımı, yüksek FPS’li oyun için akıllıca donanım ve ayarlara sahip olmaktır. Call of Duty: Warzone çeşitli ayrıntılarla dolu, işlenmesi epey güç olabilen geniş bir açık yerküre haritasına sahiptir. Yukarıda bahsi geçen tüm bu avantajlardan faydalanabilmek için yüksek FPS’lere ulaşmanızı sağlayacak güçlü bir GPU’ya gereksiniminiz vardır.

Activision, Call of Duty: Warzone  için yakın vakitte yayınladığı rekabetçi donanım özelliklerinde  yüksek ayarlar için GeForce RTX 2070 SUPER ekran kartını önerdi. Bu güçlü GPU sayesinde Verdansk’taki savaşlarınızın büyük bir kısmını 144’ün üzerinde FPS ile yapacaksınız.

Call of Duty: Warzone Ayarları 240 FPS İçin Nasıl Optimize Edilir?

Rekabetçi ayarlar sayesinde FPS’yi artırarak 240 FPS’ye ulaşmaya çalışabilirsiniz. NVIDIA denetim panelinde manzara sertleştirme ile birlikte aşağıda Prosettings.net sitesinden aldığımız ayarların rekabetçi oyun için en düzgün kombinasyon olduğunu gördük. 240 FPS’ye ulaşıp ulaşamayacağınız oyunda o an ne olup bittiğine, oyununuzun sürümüne ve umumî PC donanım özelliklerinize nazaran değişecektir. Rekabetçi ayarlar için manzara kalitesinden de feragat etmek gerekiyor: Gölgeler daha az gerçekçi ve daha zaviyeli olacak, yansımaların doğruluk üleşi düşecek ve patlamaların kalitesi azaltılacaktır.

Imaj kalitesinin düşmesini umursamıyor ve 240 FPS’ye ulaşmayı hedefliyorsanız birlikte Call of Duty: Warzone ayarlarına bir göz atalım:

Sistemsel gecikmeyi düşürdüğü için hep Tam Ekran modunu açmayı unutmayın. Bu özelliklerden kimileri zatî tercih olduğu için dilediğiniz üzere ayar yapmakta serbestsiniz! Imaj oluşturma ölçeğinin %90 olarak ayarlandığını da belirtmeden geçmeyelim. Bu biçimde manzara kalitesinden bir ölçü feragat ederek ufak bir performans artışı sağlayabilirsiniz. Ama denetim panelinden manzara sertleştirmeyi açarak imaj kalitesindeki her türlü düşüşü giderebilirsiniz.

NVIDIA Denetim Paneli’nden manzara sertleştirme nasıl açılır?

1. Denetim Paneli’ni açın (masaüstünde sağ tıklayıp akabinde NVIDIA Denetim Paneli’ni seçin)
2. “3B ayarlarını yönet” öğesini seçin
3. “Program Ayarları” öğesini seçin

a.

4. En güncel GeForce Game Ready Sürücümüzü kullanarak varsayılan ayarlarla Imaj Sertleştirmeyi açın

5. Akabinde ayarlarınızı uygulayın ve oyunu yine başlatın.

Yukarıda bahsi geçen ayarları kullanarak tekrar oyuna girdiğinizde FPS’nizde sağlam bir artış olduğunu göreceksiniz. edeceğiniz kare sayısı makinenizin donanımına nazaran değişecektir. Bu yüzden maksimum performans elde etmek için gereksiz hizmetleri sonlandırdığınızdan, performansı düşüren programları kapattığınızdan ve CPU, RAM ve GPU’nuzda sürat aşırtma yaptığınızdan emin olun.

FPS Oyun Kazandırır

Yukarıda bahsi geçen avantajlar üzerine düşündükten sonra bunların yüksek FPS’li oyunla aralarındaki ilişkiyi görmek ismine hem hem de PUBG’deki Öldürme/Ölme orantılarını inceledik. Bulduklarımız hakkında daha çokça malumat için Battle Royale oyunlarını yüksek FPS’de oynama hakkındaki makalemize göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki tablodan da görebileceğiniz üzere, hafta sonları birkaç el oyun oynayan biri yahut hevesli bir profesyonel de olsanız, oyun oynamak için ne kadar mühlet harcadığınızdan bağımsız olarak performans ve FPS artışı sahih orantılıdır.

Tüm bu haberlere şöyle bir göz gezdirdiğimizde daha yüksek FPS’nin Call of Duty: Warzone üzere Battle Royale oyunlarında potansiyelinizi en üst noktaya ulaştıracağına dair net bir temas görülüyor.

Yorum Ekle

© 2013 - 2020 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.