Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Büyük Bir İsim Daha Twitch’ten Ayrılarak Mixer’a Geçiyor!

Büyük Bir İsim Daha Twitch’ten Ayrılarak Mixer’a Geçiyor!

Bir diğer büyük streamer daha Twitch‘i terk ederek Mixer‘a geçmiş bulunuyor. Destiny oyunu ile tanınan streamer Cory “Gothalion” Michael (veya KingGothalion) 29 Ekim’den itibaren yalnızca Mixer üzerinde yayın yapacağını duyurdu. Buradaki gayesinin yalnızca kanalı desteklemek olmadığını, bu “ortaklığın” tıpkı vakitte oyunculuğa umumi olarak yardımcı olacağını söyledi. Microsoft üzere büyük bir ismin desteğine sahip olmanın yanı sıra “platform-seviyesinde girdi” sunacağını belirten Michael, artık çok daha fazlasını sunacağını söyledi. Daha evvel geçiş yapan şahıslarda olduğu üzere Mixer, birinci izleyicilere bir ay ücretsiz üyelik sunuyor.

Daha evvel Mixer’a geçen isimlerin arasında Shroud (Michael Grzesiek) ve yaklaşık üç ay evvel geçiş yapan Ninja (Tyler Blevins) bulunuyor.

Bu geçişin kaideleri kamuya açıklanmış değil fakat en azından ücretsiz üyelik kısmı, Gothalion ve öteki eski Twitch yayıncılarının finansal açıdan ve izleyici sayısı olarak birtakım garantiler aldıklarını gösteriyor. Lakin pek çok açıdan bu mutabakatların mali olmayıp esneklikle ilgili olmaları da mümkün. Ninja’nın eşi ve menajeri Jessica Blevins, Twitch’in lisanslama mutabakatlarını sınırladığını ve umumî olarak isteklere karşı reaksiyonsuz olduğunu sav etmişti. Diğer bir deyiş ile büyük yayıncılar Mixer üzerinde daha ziyade büyüme imkanları olduğunu düşünüyorlar ve bunun için kısa vadede izleyici kaybetme riskini almayı kabul edebiliyorlar.

Yorum Ekle