Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Büyük AR Iştiraki, Resmi Olarak Duyuruldu!

Büyük AR Iştiraki, Resmi Olarak Duyuruldu!

Yapılan yeni bir duyuruya nazaran Pokémon Go ve Harry Potter Wizards Unite oyunlarının yapımcısı Niantic, Qualcomm

Niantic’in söylediğine nazaran bu “çok yıllık paydaşlık” donanımın yanı sıra yazılımı da kapsayacak lakin cihazı ne hengam görebileceğimiz üzere detaylar şimdi açıklanmış değil.

Bilinen ise yeni AR gözlüklerinin ve platformun dijital nesneleri mümkün olduğunca gerçekçi yapmak için AI’yi ve kalabalık mekanlarda bile yükleme vadeleri üzere sıkıntıların yaşanmaması için 5G’yi kullanacağı.

AR gözlüğü, yeni Qualcomm Snapdragon XR2 platformu için referans oluşturacak ve Qualcomm’un geçtiğimiz yıl geliştirdiği, artırılmış gerçekliğin yanı sıra sanal gerçekliği de kullanan platformun üzerine kurulacak.

Daha evvelki XR1 standardına nazaran hayli büyük güncellemeler bulunuyor ve bunların arasında daha ziyade kamerası için destek ve her göz için 3K’ya kadar 90fps biçiminde geliştirilmiş çözünürlükler de taraf alıyor.

Qualcomm’un geliştirmekte olduğu eser ile ilgilenen birkaç üreticinin var olduğu düşünülüyor ve bu yüzden de Glass üslubu özelliklerde bir gözlüğün 2020 ve ilerisinde piyasaya sürülebileceği varsayım ediliyor.

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.