Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Burun yağlanması neden olur? Yağlanan burun nasıl mat hale getirilir?

Burun yağlanması neden olur? Yağlanan burun nasıl mat hale getirilir?

Yaz kış denemeden sık sık burnunuz yağlanıyor ve burun ortamınızda sivilceler çıkıyorsa sakın dert etmeyin. Hanede uygulayacağınız birkaç ile burun yağlanması cilt meselesini ortadan kaldırabilir, tıpkı vakitte cildinizin şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Pekala burun yağlanması olur ve burun yağlanmasına hangi kürler âlâ gelir? İşte soruların karşılığı haberimizde…

Burun yağlanması, beslenme üslubu, ömür alışkanlıkları, kullanılan ilaçlar üzere nedenler ötürü ortaya çıkabilir. Mütehassıslar en sık karşılaşılan bu cilt meselesine T kesimi ismini veriyor. T nahiyesinde bulunan burun da etkin yağ bezelerinin daha çokça olması ve büyük gözenekler nedeniyle öteki yerlere nazaran daha ziyade görülür. Oluşan bu yağlanmayı gidermek için hanede kimi maskeler ya da kürler hazırlayabilirsiniz. Umumiyetle pudralı yahut mat eserler kullanan kimselerin muzdarip olduğu bu durumu gideren birbirinden pratik ve tesirli maskeler bulunuyor. Hazırladığımız bu metinde burun yağlanmasına güzel gelen kürleri mercek altına aldık. Gelin birlikte inceleyelim…

BURUN YAĞLANMASINA YUMURTA AKI

epeyce ziyade bulunan 4 vitamini cilt lekelerinden kurtulmanıza tıpkı devirde cildin yağ istikrarının eşitlenmesini sağlayan yumurta akı ile kolay bir maske hazırlayabilirsiniz. Çatal ile yumurta akını süratlice köpük köpük olana kadar çırpın. Daha sonra burnunuza sürüp kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 sefer uygulamak yerinde olacaktır.

BURUN YAĞLANMASI İÇİN SALATALIK MASKESİ

Salatalık gözenek sıkılaştırma tesiri burun yağlanmasını kısa vadede ortadan kaldıracaktır. Salatalığı rendeleyip süzgeçten geçirin. Salatalığın çıkan suyu ile limon suyunu karıştırıp burnunuza sürün. Akabinde suyla yıkayın. Her gün bu süreci uygulayabilirsiniz.

BURUN YAĞLANMASINA YUMURTA AKI MASKESİ

Kahvaltıların vazgeçilmezi olan yumurta akı, cildin yağ istikrarını eşitliyor. Küçük bir kaseye yumurtanın akını alın. Köpürtene kadar karıştırıp, problemli ortama uygulayın. Kuruyan yumurta akını ılık suyla temizleyebilirsiniz. 

Yorum Ekle