Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Burun ameliyatı nasıl yapılır? Burun estetiği ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Burun ameliyatı nasıl yapılır? Burun estetiği ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Son yıllarda burun estetiği konusunda epeyce yüksek bir rakamda artış devam ediyor. Çoğunlukla burun eti, sinüzit ya da kemik dağılması şikayetleriyle müracaatlar sonrasında yapılan tetkiklerle bir arada alınan kararla yapılan burun estetiği hakkında bilinmesi gereken birtakım unsurlar var. Evet bu unsurlar neler? Burun estetiği olmadan evvel nelere dikkat etmek gerekir? sorusunun cevabı haberimizin detaylarında…

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatında amaç burnun hal bozukluklarını düzeltmek ve birebir devirde burun içinde nefes almaya mani olan eğiklikler, burun eti büyümeleri üzere meseleleri ortadan kaldırmaktır. Memleketimizde ve yerkürede en sık yapılan ameliyatlardan birisi haline gelen burun estetiği hakkında birçok şehir efsaneleri mevcut. Ama eksperlerin yaptığı bir açıklama nazaran, planlanırken mutlaka burun fonksiyonları dikkate alınması gerektiğini vurguluyor. Bilinçsiz bir formda burun ameliyatı olmak isteyenler kimseler birden ziyade meseleyle karşılaşırken, velev ölümcül sonuçlar doğurabilecek günahlarda yapıyor. Hazırladığımız bu metinde hastalık nedeniyle burun ameliyatı olacak insanlar için dikkat edilmesi gereken teklifleri derledik. 

Burun ameliyatını sağlıklı bir formda geçirmek istiyorsanız, operasyon öncesinde anestezi hekiminiz tıbbi sıhhat taramanızı ve ameliyatla ilgili tahlillerinizi yapması gerekir.

Münhasıran sinüzit rahatsızlığından şikayetçi olanlar öncesinde grip, nezle, soğuk algınlığı üzere rahatsızlıkları külliyen atlatmaları gerekmektedir. Anestezi denetiminde, sizin önemsemediğiniz rastgele bir ayrıntı operasyonunuz için kıymetlidir. Bu nedenle, her bilgiyi hekiminizle paylaşmanız gerekiyor.

öncesinde kullandığınız bir ilaç var ise bunları muayene sırasında hekiminize söylemelisiniz. Anestezi tabibi muayenesinde de anestezi hekimine eksiksiz ilaçlarınızı belirtmelisiniz.

Operasyon öncesinde hekiminizin daha evvel yaptığı ameliyatları incelemeli ve bu bahis hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız.

– Ameliyattan en az 10 gün evvel Aspirin üzere kan sulandırıcı ilaçlar kullanmayı kesmelisiniz.

Operasyon yüz üzerinde gerçekleştirileceği için cildinizin mutlaka makyajsız olması gerekmektedir. Cildinizde rastgele bir eser, cildinizin mikrop kapmasına neden olabilir. Oje de bu durumda birebir sonuçlar doğurabilecek bir ayrıntıdır. Ameliyattan evvel oje sürmemelisiniz.

Saç spreyleri ve jöle üzere eserler katiyen saçlara uygulanmamalı. Ameliyattan 1 gece evvel ılık suyla bir duş almalısınız. Bu durum hijyenik olması açısından çok kıymetlidir. Birçok kişi hijyen nedeniyle ameliyattan sonra mikrop kaparak farklı sıhhat problemleri ile karşı zıdda kalmıştır.

– Ameliyat sonrasında burnunuzun etrafında oluşan ödem sonucunda şişlikler oluşur. Bu şişlikler 6 ayda azalır. 6. ay ve 12. ayda büsbütün kaybolur. Bu şişlikler sizin ameliyat olduğunuzu bilen yakınlarınız, kendiniz ve hekiminiz ve burun ameliyatı olmuş bireyler tarafından fark edilebilecek şişliklerdir.

Yorum Ekle