Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Bu ASUS Eserleri iF Design Mükafatı Kazandı!

Bu ASUS Eserleri iF Design Mükafatı Kazandı!

ASUS, eser dizaynlarıyla 13 iF Design mükafatına layık görülerek, iF World Design Index 2016–2020’de beş kategoride en üst sıralarda bölge aldı. iF World Design Index’te armağanlı eserler tasarlama konusunda uzmanlaşmış ve kendi ortamlarında yahut nahiyelerinde başkan konumda olan şirketler nokta buluyor. Alınan mükafatlar ve sıralamalardaki önder konumlar ASUS‘un üstün eser tasarımı ve kullanıcı deneyimine gösterdiği itinası gözler önüne seriyor.

ASUS ve ROG eserleri telekomünikasyon, bilgisayar, oyunculara yönelik donanımlar/VR ve profesyonel konsept kategorilerinde armağanlar aldı. ZenFone 6 ve RT-AX89X WiFi 6 çift bant akıllı router, telekomünikasyon kategorisinde armağan kazandı. Bilgisayar kategorisinde armağan kazanan eserler ise ProArt Station D940MX masaüstü bilgisayar; ASUS X409/X509/X545, ZenBook Duo UX481, ZenBook Pro Duo UX581 ve ProArt StudioBook One W590 dizüstü bilgisayarlar ve Chromebook Tablet CT100 oldu. Oyunculara yönelik donanımlar/VR kategorisinde armağan alan eserler şunlar oldu: ROG Strix XG17 taşınabilir oyuncu monitörü, ROG Chakram oyuncu mouse’u, ROG Strix Arion NVMe USB 3.2 Gen 2 SSD kasası, ROG Strix X570-E Gaming anakart ve ROG Zephyrus S (GX502) oyuncu dizüstü bilgisayarı. ROG Face Off konsept dizüstü bilgisayar da profesyonel konsept kategorisinde armağana layık görüldü.

Yerküre çapında tasarım başkanlarının bulunduğu iF World Design Index’te Tayvan kategorisinde 1. olan ASUS, bilgisayar kategorisinde birinci üçte, şirketler, Asya ve şirket içi tasarım ekibi kategorilerinde ise birinci onda yan buldu.

iF Design armağanları her yıl, merkezi Almanya’nın Hannover kentinde bölge alan ve yerkürenin en eski bağımsız tasarım kurumu olan iF International Forum Design GmbH tarafından organize ediliyor. Tasarım kalitesi, inovasyon seviyesi, işlevsellik ve ergonomi üzere kriterlerde harikaya ulaşan eserlere verilen bu armağanlar yerkürede bir kalite dokümanı olarak kabul ediliyor. Bu yıl yerkürenin her alanından gelen yekun 78 bağımsız eksperden oluşan jüri, 56 memleketten 7298 adayı inceledi.

2020 iF Design Mükafatı Kazanan Eserler

ZenFone 6

48 MP Sony IMX586 ve 13 MP 125° ultra kameradan oluşan katlanabilir Flip Camera modülüne sahip güçlü bir akıllı telefon olan ZenFone 6, mobil fotoğrafçılıkta yeni bir çağ başlatıyor.

RT-AX89X

1024-QAM teknolojisine sahip bir 8×8 çift bant WiFi router olan RT-AX89X, yekun 6000 Mbps ağ süratiyle 802.11ac 4×4 çift bant router’lardan 2,8 kat daha süratli. Cihazda başkaca ultra süratli kablolu irtibat ve ekstra esneklik için iki adet 10G temas noktası ve 8 adet LAN girişi bulunuyor.

ProArt Station D940MX

İş istasyonu sınıfı ProArt Station D940MX masaüstü bilgisayar, Intel Core i9 CPU ve NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti GPU’yu şık ve 8 litrelik kompakt bir kasayla birlikte içerik üreticilere ve tasarımcılara sunuyor.

ASUS X409/X509/X545 dizüstü bilgisayarlar

ASUS X409, X509, X545 modelleri NanoEdge ekran ve NVIDIA GeForce ekran kartlarıyla donatılmış kompakt ve birer dizüstü bilgisayar. ASUS X409, X509 ve X545’te 10. Nesil Intel Core i7 modellerine kadar işlemci seçenekleri sunuluyor.

ZenBook Pro Duo UX581 ve ZenBook Duo UX481

Çığır açıcı özelliklere sahip 15,6 inç boyutundaki ZenBook Pro Duo UX581, 4K UHD OLED ekranı ve 14 inç tam uzunluk 4K ScreenPad Plus ek dokunmatik ekranıyla sonsuz mümkünlük sunuyor. Ultra taşınabilir 14 inç ZenBook Duo UX481, öbür modelle birebir olağanüstü ScreenPad Plus özelliklerini daha hafif ve daha küçük bir kasada sunuyor.

ProArt StudioBook One W590

ProArt StudioBook One W590 grafik performansı açısından yerkürenin en güçlü dizüstü bilgisayarı. Yaratıcı profesyoneller için tasarlanan bu 15 inç dizüstü bilgisayarda NVIDIA® Quadro RTX™ 6000 GPU, Intel® Core™ i9 CPU ve son nokta keskin bir 4K UHD PANTONE® Validated ekran mekan alıyor.

Chromebook Tablet CT100

ASUS Chromebook Tablet CT100, ASUS’un birinci Chrome OS tableti. Evlatları teknolojiye basitçe alıştırmak için tasarlanan bu tablet, dayanıklı bir yapıya ve 9,7-inç büyüklüğünde etkileyici bir QXGA dokunmatik ekrana sahip.

ROG Strix XG17:

17,3 inç boyutundaki ROG Strix XG17, 240 Hz yenileme suratı ve 3 ms reaksiyon vadesiyle yerkürenin en süratli taşınabilir oyuncu ekranı. Eserle birlikte gelen, çıkarılabilir ROG Tripod ayak en rahat izleme deneyimini sağlıyor.

ROG Chakram

16.000 dpi, üç farklı ilişki modu ve programlanabilir ve çıkarılabilir bir joystick’e sahip olan yeni ROG Chakram, kullanıcılara üstün denetim imkanı sağlıyor. Süratli kablolu şarj ve kablosuz Qi şarj imkanları sunan bu fare, şahsi tasarım düğmeleri, vidasız manyetik tuşları ve kapağı ve DPI On-The-Scroll özelliğiyle oyunculara yeni bir güç katarak PC oyunculuğuna yeni bir tefsir getiriyor.

ROG Strix Arion

2230 ile 2280 biçimlerindeki NVM Express® (NVMe) SSD’ler için harici bir kasa olan ROG Strix Arion, USB-C™ 3.2 Gen 2 ilişkisiyle 10 Gbps’e kadar data aktarım suratlarına destek veriyor.

ROG Strix X570-E Gaming

3. Nesil AMD Ryzen işlemciler için tasarlanmış tam uzunluk bir ATX anakart olan ROG Strix X570-E Gaming, kapsamlı soğutma dizaynına, dahili Wi-Fi 6 irtibat özelliklerine ve NVMe SSD RAID yapılandırmaları için iki adet PCI Express® 4.0 (PCIe) yuvasına sahip.

ROG Zephyrus S (GX502)

Ultra ince oyuncu dizüstü bilgisayarı ROG Zephyrus S (GX502), 9. Nesil Intel® Core™ i7 işlemci, NVIDIA® GeForce RTX™ GPU ve 240 Hz PANTONE® Validated ekrana sahip.

ROG Face Off

ROG ve BMW Designworks Group iş birliğiyle geliştirilen ROG Face Off konsept dizüstü bilgisayar, oyuncu dizüstü bilgisayarlarının geleceğini gözler önüne seriyor. Oyuncuların her birinin farklı bir karakteri olduğu gerçeğinden yola çıkarak hazırlanan bu tasarım, herkesin oyun oynadığı kadar ağır bir formda çalıştığını da göz önünde bulunduruyor. 

Yorum Ekle