Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Bu 4 Sinemanın Bir PC Oyunu da Olmalıydı

Bu 4 Sinemanın Bir PC Oyunu da Olmalıydı

Sinemalardan yola çıkarak yapılan oyunların çoklukla başarılı olmadığı yanlışsız. Bunun nedeni, bu oyunların birçok vakit sinema ile tıpkı hengamda yayınlanması için aceleye getirilmesi. Geçen yıllarda şahit olduğumuz birbirinden dehşetli sinema tabanlı oyunlara karşın, geçmişteki birtakım sinemaların hakikaten uygun oyunlara dönüşebileceğini düşünüyoruz. Elbette akıllıca ellerde, itinayla yapılmaları kaidesiyle. Aşağıda, bu sinemalardan dördünü sıraladık.

1. Westworld

1973’te çekilen ve HBO TV serileri sayesinde tekrar hatırladığımız Westworld, PC oyunları için dehşetli öğelere sahip. Bunun nedeni, Westworld yerküresinin kurgusal yapısı ve bir “sandbox” oyununa iyi ortamı.

2. Cube

1997’nin kült bilim-kurgu sineması Cube, kendilerini devasa bir küp içinde bulan birkaç kişinin hikayesini anlatıyor. Kimi odalar her cins şiddetli tuzakla kaplıyken büyük küp, içerisindeki küçük odaları değiştirerek kendisini ayarlıyor. Sinema bugün biraz eski görünse de, içerisindeki kaygı öğesi bir oyunda etkileyici olabilir.

3. District 9

District 9, oyuna dönüşmeye çok münasebetli fütüristtik sinemalardan bir tanesi. Kariyerine üç boyutlu animatör olarak başlayan direktör Neill Blomkam bile bir oyun için birçok yandan temel oluşturabileceğini söylemişti. Nitekim de District 9, üst seviye bir shooter oyununa dönüşebilirdi. Bu türlü bir oyunun nasıl olacağını, oyun geliştirme talebeleri tarafından hazırlanan bu medyada izleyebilirsiniz.

4. Inception

Inception ortaya çıktığında direktör Christopher Nolan, sinemanın bir oyununun yapılabileceğini söylemişti. Tahminen de Nolan’ın aklındaki gerçeğe dönüştürmesi güç fikirlerden ötürü bu gerçekleşmedi. Inception sinemasının oluşturacağı yüksek beklentinin oyunu tüketme mümkünlüğü da vardı, lakin oyunda etkileyici hayali dünyalarla da karşılaşabilirdik.

Yorum Ekle