Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Brand Finance Yerkürenin En Kıymetli 10 Markasını Seçti

Brand Finance Yerkürenin En Kıymetli 10 Markasını Seçti

Kısa mühlet evvel yayınlanan Brand Finance Küresel 500 2020 raporunda Huawei, listedeki yıllık yüzde 4,5 artışla 65,084 milyar dolarlık marka bedeline sahip üçüncü Çinli şirket oldu. Brand Finance yayınladığı raporda, “Telekom sanayisi için bir sonraki büyük fırsat olan 5G yerinde yarışma, Huawei’nin klâsik olarak Garp tedarikçileri tarafından kapsanan pazarlara girmesinin akabinde şiddetlenerek devam ediyor. Tartışmalarına karşın Çinli dev net bir ilerleme kaydediyor ve 65,1 milyar dolarlık bir marka bedeliyle, birinci sefer yerkürenin birinci 10 en kıymetli markası arasında taraf alıyor” tahliline konum verdi.

205 şirketin birinci 500’ün yüzde 45,4’ünü oluşturmasıyla ABD, 320,4 milyar dolarlık bir marka bedeliyle sıralamada en çok temsil iktisat oldu. Çin, yüzde 18,9’a eşdeğer 70 şirket ve 133,4 milyar dolarlık birleşik marka kıymeti ile onu yakından takip ediyor.

Teknoloji bölümü en kıymetli bölüm olarak en ziyade dikkati üzerinde toplamaya devam ediyor. En kıymetli 500 markanın 46’sı, yani yüzde 14’ü teknoloji kolundan geliyor. Birlikte yekun 986,5 milyar ABD doları marka pahasına sahip şirketler arasından Huawei, en pahalı 10 marka arasında taraf alan tek Çinli teknoloji markası oldu.

Huawei’nin marka bedeli büyümesi, rekabetçi eserler geliştirmesi ve tüketici deneyimini daima uygunlaştırmak için bağlılıkla çalışmasından kaynaklanıyor.

Huawei, 2019’da 240 milyon adet akıllı telefon sevkiyatı yapacağını ve yerkürenin en büyük 2. akıllı telefon üreticisi konumunu koruyacağını öngördü. Şirket, HUAWEI Mate Serisi ve HUAWEI P Serisi amiral gemisi cihazlarının 44 milyondan çokça ünite satışını yaptı ve yıllık yüzde 50 artış kaydetti. Teknolojik atılımları nedeniyle kritik ve tanınan beğeni toplayan Huawei’nin 5G akıllı telefonları, Aralık 2019 itibariyle 6,9 milyon adet sevkiyat kaydetti.

Geçen yıl, Huawei, HiLink ekosistemindeki tabletler, PC’ler, giyilebilir cihazlar ve IoT cihazları da dahil olmak üzere birden ziyade kategoriyi kapsayan bir seri yeni eser sunarak tüm senaryo deneyimini geliştirdi.

Huawei Tüketici Elektroniği Kümesi CEO’su Richard Yu, “Tüm senaryo stratejisi önümüzdeki 5 ila 10 yıl boyunca Huawei’nin ana noktası olmaya devam edecek. Tabletlerin, PC’lerin, VR cihazların, giyilebilir cihazların, akıllı ekranların, akıllı hoparlörlerin, otomobillerin ve IoT cihazlarının sahiden sıkıntısız bir kullanıcı deneyimi sunmak için akıllı telefonlara bağlı olduğu entegre bir ekosistem oluşturma taahhüdümüzde kararlıyız” açıklamasını yaptı.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle