Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
BMW 1 serisi, BMW i1 Oluyor!

BMW 1 serisi, BMW i1 Oluyor!

BMW‘nin birçok tanınan aracının elektrikli sürümlerini üretmek için planları olduğunu biliyorduk. Lakin firma, artık daha net ve daha yakın planlarını da paylaştı. Auto Express ile yapılan röportajda firmanın KONUT kısmı başkanı Robert Irlinger, BMW’nin, 1 hatchback aracının BMW i1 adlı elektrikli bir sürümünü 2021 üzere yakın bir hengam içerisinde sunmayı planladığını söyledi. Auto Express, i1’in klasik benzinli araç üzere gözüken bir “giriş seviyesi” araç olacağını söylüyor. Dahası, yayının söylediğine nazaran BMW i1’i 2021’de göreceğiz.

Irlinger tıpkı röportajda BMW’nin elektriklendireceği sonraki modeller konusunda esnekliğe sahip olduğunu da söyledi: “Tüm portfolyomuzun elektriklendiğini göreceksiniz. Önden çekişlilerin yanı sıra geriden itişli platformlarımızı da tekrar çalışabiliriz ve bunların her ikisi de tüm teknolojilere entegrasyon sağlıyor – müşterilerimiz seçim hakkına sahip olacaklar.

Bu yılın daha evvelki periyotlarında BMW, 2023 yılına kadar 12 büsbütün elektrikli ve 13 plug-in hibrit aracı piyasaya sürmeyi planladığını söylemişti. i1’in yanı sıra iX3 SUV ve i4 sedan da galerilerde birinci gözükecek elektrikli araçların arasında bulunuyor.

Yorum Ekle