Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Bluetooth Cihazları 1 Km’den Hack’lenebilir

Bluetooth Cihazları 1 Km’den Hack’lenebilir

Yapılan güvenlik ikazının akabinde Bluetooth cihazlarınızın güvenliğini muhtemelen daha yakından takip etmek isteyeceksiniz. Bluetooth Special Interest Group (SIG), Bluetooth irtibatlarının bir kilometre araya ulaşabildiğini, bunun kimi güvenlik riskleri getirdiğini söyledi.

SIG’ye nazaran telaşlar, en çok cihazlarda ağırlaşıyor ama birtakım geniş ölçekli sensör ağları ve velev kişisiz hava araçları (drone) da tasalara dahil. Her tıp Bluetooth irtibatının siber hatalılar için potansiyel bir kapı olduğu, bunların bağlı cihazları, velev ağın kendisini ele geçirmekte kullanılabileceği belirtiliyor.

SIG’den Martin Wooley, menzili bir kilometreyi bulan Bluetooth irtibatlarının endüstriyel varlık takibi üzere yeni gayelerle kullanılabileceğini söylüyor. Wooley, Bluetooth’un milyonlarca kullanıcının hayatını kolaylaştırdığını, gelgelelim bu muvaffakiyetin Bluetooth’un yapabilecekleri açısından dar bir algı” oluşturduğunu düşünüyor.

Bluetooth’u kullanılacak olan geliştiricilerin, iki cihaz arasındaki ilişki menzilini varsayım eden yeni “Bluetooth Range Estimator” aracını kullanmaları tavsiye ediliyor.

Yorum Ekle