Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Blueground Türkiye’de 1.000 Daireye Ulaşacak

Blueground Türkiye’de 1.000 Daireye Ulaşacak

Blueground’un Türk ve Yunan kurucuları, günümüzün süratli ve mobil yerküresinde, kişilerin yaşamayı seçtikleri her kentte kendilerini hanelerinde hissetmelerini sağlama vizyonu ile yola çıktılar. 2013 yılında Atina’da ve sonrasında İstanbul’da faaliyetlerine başlayan, aradan geçen 6 yılda yerkürenin 9 farklı kentinde 2800 dairelik portföye ulaşan Blueground; Westcap Investment Partners ve Prime Ventures’dan 50 milyon dolarlık yatırım aldı. Bu yatırım ile şirket, kendi ürettiği teknolojiyi, eser dizaynlarını ve misafir deneyimini daha da geliştirmek için asıllarını arttırırken; Amerika ve Avrupa başta olmak üzere yerkürenin gayri metropollerinde de operasyonlarını başlatacak.

2023’TE AMAÇ 50 KENTTE 50 BİN DAİRE

Bugün itibarıyla İstanbul, Atina, Dubai, New York, Los Angeles, San Francisco, Boston, Chicago ve Washington DC’de faaliyet gösteren Blueground, yeni yatırım çeşidiyle birlikte sonuna kadar Londra, Paris ve Seattle’da da hizmet vermeye başlayacak. Yeni açıklanan B serisi yatırımıyla, bugüne kadar aldığı yekun yatırım fiyatını 78 milyon dolara yükselten şirket, 2023 yılında ise 50 farklı yerküre kentinde 50 bin daireden oluşan bir portföy sunmayı hedefliyor.

Blueground’un yeni yatırım cinsine katılan şirketler arasında bulunan Westcap Investment Partners’ın kurucu ortağı Laurence Tosi, deneyimli bir yatırımcı ve işletmeci olarak geçmiş yıllarda Airbnb ve Blackstone’ın CFO’luk hizmetlerini üstlenmişti. Amerikalı ünlü teşebbüsçü Kevin Ryan da geçtiğimiz Ocak ayında Blueground’un Idare Heyeti’ne katılmıştı.

İSTANBUL’DAKİ DAİRE SAYIMIZ %150 ARTACAK

“Sabit ve uzun vadeli bir bağlılık olan mesken fikri, yerkürede her geçen gün daha ziyade insanın mobil bir hayatı tercih etmesi nedeniyle değişiyor. Misafirlerimiz, tüm ayrıntıları düşünülerek tasarlanmış dairelerinde, kente taşındıkları birinci gün yeni hayatlarına başlayabilmeleriyle değerli bir rahatlık ve esneklik kazanıyor” diyen Blueground Kurucu Ortağı Kurtuluş Cumhur Korkmaz, “Türkiye’de de eşyalı daire kiralama trendinin güç kazanmasıyla birlikte mesken sahiplerinin bu yükselen trende karşılık vermesi gerekiyor. Bu trendin yerküredeki öncüsü olan Blueground ile çalışmak, mülk sahipleri için en ülkü tahlil.  Yönettiğimiz daireler için mülk sahiplerine sabit nakit akışı sağlarken, katma paha sağlayan finansal tahlillerimiz ile de mülkün yıllık getirisini en üst seviyeye çıkarıyoruz” dedi.

İstanbul’daki büyük muvaffakiyet ‘Ege Gücü’ne cüret verdi

Atina’da kurulan Blueground’un büyüme hikayesinde Türkiye ve İstanbul’un çok değerli bir noktaya sahip olduğunu; Blueground kurucularının birinin Yunan birinin Türk olmasının da hoş bir sinerji yarattığını belirten Kurtuluş Cumhur Korkmaz, “Baktığımızda buna ‘Ege Gücü’ de diyebiliriz. Blueground’un temellerini 2013 yılında Atina’da atarken, kuruluştan yaklaşık 2,5 yıl sonra birinci yurt dışı yatırımımızı İstanbul’a gerçekleştirdik. İstanbul’daki büyümemiz, Blueground hikayesinin bir manada dönüm noktası oldu. Türkiye’den aldığımız güçle de yerkürenin farklı coğrafyalarına yayılmayı başardık. ABD’de aldığımız bu yatırım, Türkiye’deki büyüme amaçlarımıza büyük ek sağlayacak” dedi.

Şu an İstanbul’da 400 daireleri bulunduğun laflarına ekleyen Kurtuluş Cumhur Korkmaz, “Hedefimiz 2020 yılı sonuna kadar İstanbul’da 1.000 daireye ulaşmak. Bu kapsamda, inşaat şirketleri ve ferdî konut sahipleriyle yeni iş birlikleri yapacak olmaktan da munfasıl bir heyecan duyuyoruz” formunda konuştu.

Her yıl yüzde 200 büyüyoruz

Son 3 yıldır ciro olarak her yıl yüzde 200 büyüdüklerini; 2019 yılında da bu orantının üzerine çıkacaklarını belirten Kurtuluş Cumhur Korkmaz, “Dünyada şu anda Blueground ofislerinde 400’ü aşkın kişi çalışıyor. Türkiye’de de bu rakam 50’nin üzerinde. Gelgelelim mobilya tedarikçilerimizle birlikte, yalnızca Türkiye’de istihdama olan katkımız 3.000 kişi civarında” dedi.

İstanbul’da yeni ortamlara açılacağız

Türkiye’de bulunan 400’e yakın Blueground dairesinde kalanların yüzde 70’inin yabancı, yüzde 30’unun ise Türk olduğunu da laflarına ekleyen Kurtuluş Cumhur Korkmaz, dairelerin şu anda yüklü olarak Maslak, Etiler, Bebek, Levent hattında olduğunu belirtirken, “1.000 daire gayemize akıllıca giderken yeni ortamlara de açılacağız. Bunlar arasında Bomonti ve Ümraniye üzere yerler ön plana çıkıyor” biçiminde konuştu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle