Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
BlackBerry Markalı Telefonların Sonu mu Geliyor?

BlackBerry Markalı Telefonların Sonu mu Geliyor?

BlackBerry’nin şu anki sahibi olan TCL, paydaşlığın sona ermesi nedeniyle artık BlackBerry ismini taşıyan telefon üretmeyeceğini söyledi.

TCL Communication, 2016’nın sonundan beri BlackBerry cihazları üretmeyi sürdürüyordu ve BlackBerry KeyOne, Key 2 üzere telefonlarla önümüze çıkmıştı. Lakin firma, 31 Ağustos 2020 itibariyle “BlackBerry mobil cihazlarını tasarlama, üretme ve satma” salahiyetine sahip olmayacak. TCL, daha evvel satılan cihazlar için 31 Ağustos 2022’ye kadar garanti vermeye devam edecek fakat bu tarihe kadar sunulup sunulmayacağı bilinmiyor.

Bu gelişmenin akabinde BlackBerry ismine ne olacağı bilinmiyor. Bir farklı firmanın çıkıp ismini BlackBerry Limited’ten satın almaması durumunda, BlackBerry isimli cihazları görmeyebiliriz. BlackBerry Limited, telefonlar dışındaki ortamlara odaklanıyor ve bir müddettir kendi telefonlarını üretmiyor. Bu nedenle BlackBerry Limited’in birden üretim sorumluluğunu üstlenme mümkünlüğü düşük görünüyor.

Bir müddet öncesinin en büyük telefon üreticilerinden olan BlackBerry, 2011’de 50 milyondan ziyade telefon satışı yapmıştı. Android’li telefon üreticileriyle ve iPhone ile yarışma etmekte zorlanan BlackBerry’nin pazar behresi, son yıllarda süratle eridi.

Yorum Ekle