Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Bir YouTuber, TOGG CEO’suyla Yerli Arabası İnceledi

Bir YouTuber, TOGG CEO’suyla Yerli Arabası İnceledi

2011 yılında başlayan çalışmaların sonucu olarak ‘Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ (TOGG) tarafından 27 Aralık 2019 tarihinde tanıtılan yerli araba, hem lokal hem de ulusal basında geniş nokta buldu. İnternet ortamının kıymetli mecralarından biri olan YouTube’da da yerli araba hakkında içerikler üretilmeye başlandı.

YouTube Türkiye’nin kıymetli isimlerinden biri olan Doğan Kabak da yerli arabası yakından tanımamızı sağlayacak bir görüntüyle önümüze çıktı. Kabak’ın medyasında aracı birlikte incelediği isimse TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’tı. Gelin, görüntüde öne çıkan noktalara daha yakından bakalım.

TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, kimi şahsi açıklamalarda bulundu:

Medyaya lansman hakkında tasavvurlarını aktararak giriş yapan Doğan Kabak, lansman hakkında TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’ın fikirlerini aldı. Kelamlarına “Uzun bir hasreti gidermek için yola çıktık. Hasebiyle baştan savma bir çalışma olmamalı, Türkiye’ye layık ve güzellerin güzeli bir sonuç olması gerektiğini düşündük” sözleriyle başlayan Karakaş, maksat kitlenin nispeten kıymetli olduğunu belirtti.

Ar-Ge süreci hakkında da konuşan Karakaş, “Şirket, resmen geçen yılın haziran ayında kuruldu. Hızlanarak eleman sayımızı artırdık. Aracın gerisinde Türkiye’nin gücü var. Şirket kendi ayakları üzerinde durmaya başlayınca mühendisliğe ve Ar-Ge aşamalarına yoğunlaştık. Türkiye’nin ve yerkürenin kıymetli isimlerini bir araya getirdik” tabirlerini kullandı. Türkiye’de şimdi elektrikli otomobil konusunda ehliyetli yetkinlik bulunmadığını söyleyen CEO, “Bu malumat neredeyse gittik oradan aldık. BMW’da elektrikli i3’ü yapan, Tesla’nın kalite yöneticiliğini yapmış olan, Faraday Future’da çalışmış bireyler, ekibimize destek verdiler” dedi.

‘Araçlarımızı, 2022’nin 4. çeyreğinde satışa sunulabilir hâle getireceğiz’:

Medyanın birinci kısımlarında C sınıfı SUV aracı inceleyen Doğan Kabak ve Mehmet Gürcan Karakaş, aracın özelliklerinin nasıl seçildiğine dair detayları paylaştılar. Gizlenmiş kolundan aracın iç mekânına kadar birçok detayın gösterildiği medyada dizayndaki yararlanılan fikirler de izleyicilere aktarıldı.

TOGG Sipariş

Ön sipariş konusuna da değinilen videoda Mehmet Gürcan Karakaş, testlerin yapılıp verilen lafların mekanına getirilebildiğinin anlaşılmasından sonra ön siparişin açılabileceğini bildirdi. 2022’nin 4. çeyreğinde araçları satışa sunulabilir hâle getirmeyi hedeflediklerini belirten Karakaş, o tarihe kadar yaşanacak süreç hakkında da haber verdi.

Yerli arabanın iç dizaynının detaylarıyla gösterildiği medyada sedan araç da incelendi. Şık koltuklardan araba anahtarına kadar birçok detayın nokta aldığı içerikte aracın ismi konusu da konuşuldu. İsim konusunda önümüzdeki yılın ortalarını işaret eden Mehmet Gürcan Karakaş, bu hususta profesyonel olarak çalıştıklarını belirtti. Yerli araba hakkında daha birçok detayın mekan aldığı medyayı aşağıdan izleyebilir, yerli araba hakkındaki detayları derlediğiniz haberimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Doğan Kabak’ın TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş ile yerli arabası incelediği medya:

https://www.youtube.com/watch?v=fbLVCi5EtA4

Yorum Ekle