Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Bir Windows Daha “Öldü”

Bir Windows Daha “Öldü”

Destek vadesi 10 Aralık itibariyle tamamlanan  Mobile, böylelikle resmi olarak “ölmüş” oldu. Lakin bu işletim sistemini, destek alamayacak olsa da kullanmaya devam etmek isteyenler için bir istenilmeyen haber daha var: Mobile üzerinde çalışan Office pratiklerine verilen desteğin de 12 Ocak 2021’de biteceği açıklandı.

Microsoft’un yeni bir destek evrakında çıkan malumata nazaran bu tarihten sonra Mobile’daki Office pratikleri, cürüm onarımları, güvenlik onarımları ve teknik destek almayacak. Bu tarih gelene kadar pratiklere yeni işlev eklenmesi de beklenmiyor.

Microsoft’un kullandığı sözcüklerden Office UWP pratiklerinin külliyen mi öleceği, yoksa yalnızca destek mi almayacağı tam olarak anlaşılmıyor. Lakin şunu biliyoruz; Office UWP pratikleri, tabletlerde kullanılmaya ve bir mühlet daha destek almaya devam edecek.

Windows 10X üzere kısıtlı işletim sistemleri, Office’i Win32 pratiği olarak çalıştırabildiğinden, Office UWP’nin Mobile’dan gayrı kullanıldığı alan pek kalmıyor, bu yüzden uygulamaların geleceği pek parlak görünmüyor.

Yorum Ekle