Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Bir Sefer Daha Satış Tezleri Alevlendi!

Bir Sefer Daha Satış Tezleri Alevlendi!

Olympus CEO’ Yasuo Takeuchi, gazetecilere büyük değişikliklerin yolda olduğunu söyledi. Bloomberg’in haberine nazaran firma, amaçlarına ulaşabilmek için “zamanı gelince” tekrar yapılanmayı planlıyor ve bu da işten çıkarmaların olacağı mealine geliyor.

Her ne kadar Takeuchi çok istikametli işletmenin tam olarak hangi kesimlerinin tekrar yapılandırılacağını söylememiş olsa da, Olympus’un kamera kısmını satma ihtimali ciddi önemli tartışılıyor.

Olympus’un görüntüleme kolunu kapatmasına yönelik ne devir bir söylenti ortaya çıksa ki bu durum neredeyse her yıl bir defa gerçekleşiyor – bilirkişiler Japon kamera üreticisinin işinin bu yanını satacağını söylüyorlar. Her seferinde de Olympus sağlam bir biçimde ayakta durmayı başardı ve kamera kısmının satılık olmadığını söyledi.

Fakat işletme açısından bakıldığında bu satışın mantıklı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bloomberg’in de belirttiği üzere görüntüleme kolu, firmanın satışlarının yalnızca %6’sını oluşturuyor ve en az geliri sağlıyor.

Takeuchi, firmanın periyodik olarak portfolyosunu değerlendirdiğini ve medikal kısma odaklandığını söylüyor. Olympus’un global endoskop tedarikinin %70’inden sorumlu olduğu düşünülürse bunun da şaşırtıcı olmadığı kesin.

Bununla birlikte kamera kolunun satışı şu anda yalnızca bir fikir gibi gözüküyor ve şimdi kesin bir plan söz konusu değil.

Yorum Ekle