Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
BioShock Serisi İçin Oyun Geliştirecekler

BioShock Serisi İçin Oyun Geliştirecekler

2K, Chamber isminde yeni kurulan ve tamamına sahip olduğu yeni oyun stüdyosunu tanıttı. İstekli hikaye anlatıcılarının sonları zorlayarak, eşsiz, sefalı ve kaliteli interaktif cümbüş deneyimi sunacağı Cloud Chamber stüdyosu’nun 2K San Francisco Bay Area ve Quebec Montreal olmak üzere iki ofisi bulunacak. Cloud Chamber’ın Montreal stüdyosu, tıpkı devirde 2K stüdyoları arasında birinci kere Kanada ofisinin açılması mealine geliyor. Başkaca 2K, Cloud Chamber’ın yerküre çapında muvaffakiyet elde eden BioShock serisi için de yeni bir oyunun prodüksiyonuna başladığını ve önümüzdeki yıllarda geliştirilme aşamasının süreceğini duyurdu.

2K Lideri David Ismailer, “Ürün portföyümüzü geliştirdikçe pahalı IP’lerimize, kusursuz kişilere ve onların ekiplerine uzun potansiyelli yatırımlar yapma imkanı bulunuyoruz. BioShock, bizim en çok sevilen, uygun tahliller yapılan ve yüksek puanlar alan son konsol neslinin oyun serisi. 1. şahıs nişancı oynanışı, güçlü hikayesi ve ikonik karakterleriyle yeni stüdyomuz Chamber ekibinin öncülüğünde gelecekte neler olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz,” açıklamasını yaptı.

22 yıllık bölüm geçmişi bulunan ve bugüne kadar 40’tan çokça oyunu tamamlayan Kelley Gilmore, Chamber Memleketler arası Stüdyo Lideri olmasının yanı sıra 2K geliştirici stüdyoları arasında da en tepede bulunan birinci hatun başkanı oldu. Gilmore, daha evvel 20 yıldır 2K’in sahip olduğu Firaxis Games bünyesinde Sid Meier’s Civilization® ve XCOM® üzere serilerde imalat aşamasındaki, pazarlama ve muhabere idaresi üzere sahalarda elde ettiği güçlü deneyimini yeni stüdyoya aktaracak.

Chamber Memleketler arası Stüdyo Yöneticisi Kelley Gilmore, “Cloud Chamber’ı keşfedilmemiş dünyalar ve hikayelerini yaratmak, medya oyunlarının muhitini geliştirmek ismine hadleri zorlamak için kurduk. Çeşitliliğin hoşluğuna ve gücüne inanan bir ekibimiz var. BioShock’un asıl yaratım sürecinde de mekan almış, oyun geliştirme konusunda derin deneyimlere sahip geliştiricilerden oluşuyoruz ve BioShock serisini daha da ileriye taşımak için 2K ailesinin bir kesimi olmaktan gurur duruyoruz.” Dedi.

Gilmore başkaca Ken Schachter’in Chamber Montreal stüdyosunun Stüdyo Başkanı olduğunu belirtti. Geliştirme, üretim, teknoloji ve yaratım rollerinde eşsiz deneyime sahip olan Schachter, başkaca stüdyonun ve  2K’in Montreal’de tanıtım elçiliğini yapacak. 2K bünyesinde katılmadan evvel Schachter, Zynga’nın Toronto stüdyosunda Umumî Yönetici olarak hizmet yapmakta ve kurduğu bağımsız oyun stüdyosu Trapdoor’un başında bulunmaktaydı.

Visual Concepts, Firaxis Games, Hangar 13, Cat Daddy Games ve 2K Silicon Valley’den sonra Cloud Chamber, Take-Two Interactive Software’in büsbütün sahip olduğu yeni stüdyosu oldu. Kariyer imkanları için Cloud Chamber sitesini ve 2K Careers sahifesini ziyaret edebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle