Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Bilim kişileri uyardı! Gençler tehlike altında…

Bilim kişileri uyardı! Gençler tehlike altında…

Yapılan araştırmalarda 18-30 yaşları arasındaki gençlerin başının art kısmında büyüme saptandı. Sıradanda yetişkinlerde ileri yaşlarda görülen bu durumun gençlerde görülmesi konusunda mütehassıslar ikazlarda bulundu. Yanlış oturma konumundan tutunda cep telefonu tasarrufuna kadar bir çok nedenden ötürü beyindeki bu kemikte büyüme yaşandığı varsayıldı.

Olağan bir beşerde yaşlılık evresinde vücutta önemli komplikasyonlar yaşanır. Bunlardan en ilginci de kemiklerdeki değişimdir. Avustralya’daki Sunshine Coast Üniversitesi’nde ise bu değişim üzerinde yapılan bir araştırmada değişimin 18-30 yaşlara düştüğü tespit edildi. Bu durum mekanik yük olarak isimlendirildi.

Olağanda 40 yaşı ve altındaki kimselerde görülmesi neredeyse imkansız olan kemik büyümesine değişen çevresel tesirin yanı sıra, beslenme, yanlış oturma, uzanma konumları ve en değerlisi de cep telefonu tasarrufudur.

Cep telefonu tasarrufunda; boynun aşağı yanlışsız kayması, omurilikten dimağa kadar olan tüm kısmı olumsuz tesirler. “Boynuz” formunda bir kemiğin çıkmasına sebebiyet veriyor. Günümüzde yaygın olan masa başı çalışma ya da sıklıkla tablet telefon tasarrufundan vazgeçilmezin imkansız olduğu gelgelelim hakikat halde kullanılması ve kullanırken vücuttaki duruşa dikkat edilmesi öneriliyor. 

Yorum Ekle