Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Benzamycin Topikal Jel sivilce kremi ne işe yarar? Benzamycin krem nasıl kullanılır?

Benzamycin Topikal Jel sivilce kremi ne işe yarar? Benzamycin krem nasıl kullanılır?

Sivilce ve aknelerinden şikayetçi olanlar sık sık hekim denetiminde kremler birebir devirde karışımlar kullanıyor. Bu kremlerden bir tanesi de yalnızca eczanelerde satılan Benzamycin Topikal Jel. Son yıllarda hayli tanınan olan ve birçok kişinin merak ettiği Benzamycin Topikal Jel sivilceleri geçiriyor mu? Benzamycin Topikal jel hakkında merak edilen karşılıklar haberimizin detaylarında.

Benzamycin topikal jel, sivilce tedavisinde kullanılan, sivilcelere kesin tahlil olması için hekimler tarafından hastalarına sıkça reçete edilen, en yeterli sivilce kremi markaları arasında üst sıralarda nokta alan bir eserdir. Çok güçlü bir tesire sahip olan krem nizamlı tasarrufta uzun vadeli tesir edecek kadar başarılıdır. Dönemsel sivilceler olarak bilinen blu çağı yani ergenlik sivilceleri haricinde dış etkenlere sivilcelerle savaşmakta nispeten başarılı olan benzamycin krem kullanıcıları tarafından %95 orantısına olumlu tefsir almaktadır. Benzamycin topikal jel etken unsuru Benzoil Peroksit ve Faal Eritromisin, olan jel kıvamında, antibiyotik bir topikal eserdir. Sivilce, iltihaplı sivilce ve ergenlik devri sivilceleri (akne vulgaris) tedavisinde dinamik biçimde kullanılır. Benzamycin krem, etken hususları ve içreğinde mahal alan gayrı bileşenleriyle sivilce oluşumuna neden olan ciltteki bakterilerin çoğalmasına mani oluyor.  

Uygulandığı nahiyelerde cilt soyucu ve hafifi kurutucu bir tesire sahiptir. Benzamycin sivilce kremi cilt soyma özelliği sayesinde ciltteki ziyade yağ ve kirin atılmasını sağlar ve bu sayede yeni sivilce oluşumuna da beis olur.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL NASIL HAZIRLANIR?

Benzamycin kutusunu açtığınızda bir büyük ve 2 küçük tüp göreceksiniz. Küçük tüplerin bir adedinde likit halde etil alkol, gayrısında ise toz halde eritromisin bulunur. Eritromisin toz tüpünü etil alkol içine dökün ve büsbütün çözününceye birkaç dakika kadar sallayın. Çözünme süreci tamamlandıktan sonra etil alkol eritromisin karışımını üzerinde benzamycin yazan büyük tüpün içine dökün.

Paketin içinden çıkan karıştırıcı ile benzamycin kremi homojen bir karışım elde edinceye kadar birkaç dakika boyunca düzgünce karıştırın. Elde ettiğiniz önümün üzerine tarih yazmayı ihmal etmeyin. Benzamycin kremi sürdükten sonra kapağını sıkıca kapatmayı ihmal etmeyin. Aksi halde krem katılaşıp kuruyacaktır.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL CİLDE NASIL UYGULANIR?

Benzamycin kremi kullanırken sahih kullanmak hem tesirlerini görebilmek açısından hem de görmemek açısından değerlidir.

Öncelikle kremin dozunu ayarlamak gerekir kremi hekimler sıradan koşullarda kremi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 sefer tavsiye ederler lakin kremin yüzde beklemesi gerekir bu yüzden şayet işe yahut mektebe gidiyorsanız yalnızca akşam kullanabilirsiniz.

Kremi pratikten evvel yüzünüzü yeterlice yıkayın ve duru bir havluyla velev mümkünse bakteri taşımaması için bir kağıt havlu ile silin. Cilt nemli dahi kalmasın büsbütün kuru ancak duru olsun.

Cildinizi kuru ve nezih hale getirdikten sonra sivilceli kesime ince bir katman halinde çokça ovalamadan tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Kremin tesir edebilmesi için birkaç saat beklemesi akabinde durulanması gerekir bunu göz önünde bulundurunuz.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN YARARLARI NELER?

Benzamycin kremin tesir mühleti insandan insana, bünyeden bünyeye değişiklik gösterir. Benzamycin birinci tesirini 2 hafta içerisinde gösterir. Lakin dediğimiz üzere tesir mühleti bireyden insana değişiklik gösterebilir. Tedavi sürecinin birinci günlerinde gözle görülür bir tesir olmadı diyerek eseri kullanmayı bırakmayın. Benzamycin topikal jel kullanırken en düzgün sonucu almak için tam tesir vadesi 6 – 8 haftadır. Şiddetli yan tesir olmadığı sürece ve hekiminize istişareden kullanmayı bırakmayın.

Hekiminizin talimatları doğrultusunda kullanıldığında benzamycin kremin yararları;

İltihaplı sivilceleri devirle küçültür, kurutur ve yok eder
Yeni sivilce oluşumunu ketler
Yaptığı soyucu tesirle cildin yenilenme sürecini hızlandırır
Soyma tesiriyle ziyade yağın ciltten uzaklaştırılmasını sağlar
Ciltteki zararlı bakterileri yok eder.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN YAN TESIRLERI NELERDİR?

Benzamycin topikal jel içeriğindeki rastgele bir unsura alerjiniz olduğunu biliyorsanız muhakkak kullanmayın. Birinci tasarruf sonrasında nadir de olsa benzamycin kremin yan tesirleri görülebilir. Bunlar kuruluk, kaşıntı, kızarıklıktır. Ciltte kuruluk rahatsız edici boyutlardaysa benzamycin jel kullandıktan sonra nemlendirici krem kullanabiliriniz. Benzamycin kullanırken ciltte soyulma bir yan tesir değil tedavi sürecinde olması beklenen sonuçtur.

Benzamycin kullandıktan sonra;

Şiddetli karın ağrısı
Nefes almada güçlük
Kurdeşen
Ağızda, lisanda, yüzde şişme üzere tesirler görmeniz halinde içeriğinde bölge alan bir hususa alerjiniz olduğu manasına gelir. Bu üzere durumlarda tedaviyi derhal sonlandırarak durumu hekiminize bildirin.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN FİYATI NEDİR?

Benzamycin topikal jel 75.73 TL olarak satışa sunulmaktadır. Benzamycin jel reçeteli satılır bu fiyata K.D.V dahildir.

Yorum Ekle