Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Benzamycin Topikal Jel sivilce kremi ne işe yarar? Benzamycin krem nasıl kullanılır, fiyatı?

Benzamycin Topikal Jel sivilce kremi ne işe yarar? Benzamycin krem nasıl kullanılır, fiyatı?

Sivilce ve aknelerinden şikayetçi olanlar sık sık tabip denetiminde kremler birebir devranda karışımlar kullanıyor. Bu kremlerden bir tanesi de yalnızca eczanelerde satılan Benzamycin Topikal Jel. Son yıllarda hayli tanınan olan ve birçok kişinin merak ettiği Benzamycin Topikal Jel sivilceleri geçiriyor mu? Benzamycin Topikal jel hakkında merak edilen karşılıklar haberimizin detaylarında.

Benzamycin topikal jel, sivilce tedavisinde kullanılan, sivilcelere kesin tahlil olması için tabipler tarafından hastalarına sıkça reçete edilen, en düzgün sivilce kremi markaları arasında üst sıralarda nokta alan bir eserdir. Çok güçlü bir tesire sahip olan krem nizamlı tasarrufta uzun vadeli tesir edecek kadar başarılıdır. Dönemsel sivilceler olarak bilinen blu çağı yani ergenlik sivilceleri haricinde dış etkenlere bağlı sivilcelerle savaşmakta hayli başarılı olan benzamycin krem kullanıcıları tarafından %95 orantısına olumlu tefsir almaktadır. Benzamycin topikal jel etken hususu Benzoil Peroksit ve Canlı Eritromisin, olan jel kıvamında, antibiyotik bir topikal eserdir. Sivilce, iltihaplı sivilce ve ergenlik periyodu sivilceleri (akne vulgaris) tedavisinde faal formda kullanılır. Benzamycin krem, etken unsurları ve içreğinde alan öteki bileşenleriyle sivilce oluşumuna neden olan ciltteki bakterilerin çoğalmasına pürüz oluyor.  

Uygulandığı ortamlarda cilt soyucu ve hafifi kurutucu bir tesire sahiptir. Benzamycin sivilce kremi cilt soyma özelliği sayesinde ciltteki ziyade yağ ve kirin atılmasını sağlar ve bu sayede yeni sivilce oluşumuna da pürüz olur.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL NASIL HAZIRLANIR?

Benzamycin kutusunu açtığınızda bir büyük ve 2 küçük tüp göreceksiniz. Küçük tüplerin bir adedinde likit halde etil alkol, gayrısında ise toz halde eritromisin bulunur. Eritromisin toz tüpünü etil alkol içine dökün ve büsbütün çözününceye birkaç dakika kadar sallayın. Çözünme süreci tamamlandıktan sonra etil alkol eritromisin karışımını üzerinde benzamycin yazan büyük tüpün içine dökün.

Paketin içinden çıkan plastik karıştırıcı ile benzamycin kremi homojen bir karışım elde edinceye kadar birkaç dakika boyunca güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz önümün üzerine tarih yazmayı ihmal etmeyin. Benzamycin kremi sürdükten sonra kapağını sıkıca kapatmayı ihmal etmeyin. Aksi halde krem katılaşıp kuruyacaktır.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL CİLDE NASIL UYGULANIR?

Benzamycin kremi kullanırken yanlışsız kullanmak hem tesirlerini görebilmek açısından hem de zarar görmemek açısından kıymetlidir.

Öncelikle kremin dozunu ayarlamak gerekir kremi tabipler alışılagelmiş koşullarda kremi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez tavsiye ederler ama kremin yüzde beklemesi gerekir bu yüzden şayet işe yahut mektebe gidiyorsanız yalnızca akşam kullanabilirsiniz.

Kremi pratikten evvel yüzünüzü düzgünce yıkayın ve pak bir havluyla velev mümkünse bakteri taşımaması için bir kağıt havlu ile silin. Cilt nemli dahi kalmasın külliyen kuru lakin nezih olsun.

Cildinizi kuru ve duru hale getirdikten sonra sivilceli nahiyeye ince bir katman halinde çokça ovalamadan tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Kremin tesir edebilmesi için birkaç saat beklemesi akabinde durulanması gerekir bunu göz önünde bulundurunuz.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN YARARLARI NELER?

Benzamycin kremin tesir vadesi kimseden şahsa, bünyeden bünyeye değişiklik gösterir. Benzamycin birinci tesirini 2 hafta içerisinde gösterir. Fakat dediğimiz üzere tesir müddeti insandan bireye değişiklik gösterebilir. Tedavi sürecinin birinci günlerinde gözle görülür bir tesir olmadı diyerek eseri kullanmayı bırakmayın. Benzamycin topikal jel kullanırken en düzgün sonucu almak için tam tesir müddeti 6 – 8 haftadır. Şiddetli yan tesir olmadığı sürece ve hekiminize müracaattan kullanmayı bırakmayın.

Hekiminizin talimatları doğrultusunda kullanıldığında benzamycin kremin yararları;

İltihaplı sivilceleri devirle küçültür, kurutur ve yok eder
Yeni sivilce oluşumunu maniler
Yaptığı soyucu tesirle cildin yenilenme sürecini hızlandırır
Soyma tesiriyle çokça yağın ciltten uzaklaştırılmasını sağlar
Ciltteki zararlı bakterileri yok eder.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN YAN TESIRLERI NELERDİR?

Benzamycin topikal jel içeriğindeki rastgele bir unsura alerjiniz olduğunu biliyorsanız katiyen kullanmayın. Birinci tasarruf sonrasında nadir de olsa benzamycin kremin yan tesirleri görülebilir. Bunlar kuruluk, kaşıntı, kızarıklıktır. Ciltte kuruluk rahatsız edici boyutlardaysa benzamycin jel kullandıktan sonra nemlendirici krem kullanabiliriniz. Benzamycin kullanırken ciltte soyulma bir yan tesir değil tedavi sürecinde olması beklenen sonuçtur.

Benzamycin kullandıktan sonra;

Şiddetli karın ağrısı
Nefes almada güçlük
Kurdeşen
Ağızda, lisanda, yüzde şişme üzere tesirler görmeniz halinde eser içeriğinde alan bir hususa alerjiniz olduğu mealine gelir. Bu üzere durumlarda tedaviyi derhal sonlandırarak durumu hekiminize bildirin.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN FİYATI NEDİR?

Benzamycin topikal jel 75.73 TL olarak sunulmaktadır. Benzamycin jel reçeteli satılır bu fiyata K.D.V dahildir.

Yorum Ekle