Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Batman’i Canlandıracak Oyuncudan Tuhaf Açıklama!

Batman’i Canlandıracak Oyuncudan Tuhaf Açıklama!

DC-Warner Bros. cihanında işler ziyadesiyle karışık. Paydaşlık; Batman V. Superman ve Justice League sinemalarında; gerek ticari, gerekse film otoriteleri tenkitlerinde beklenenin çok uzağında kaldı. Çok daha az bütçeyle filme uyarlanan Wonder Woman, Aquaman ve Shazam uyarlamaları ise her açıdan önemli muvaffakiyetler elde etti. Alternatif bir cihanda geçen Joker sineması de, her açıdan doruğa oynadı.

Aslında Ben Affleck’in yönettiği ve baş rolünü üstlendiği bir Batman prodüksiyonunun izleyicilerle buluşması bekleniyordu. Ancak  Affleck’in direktörlük hizmeti iki tarafın da meseleler yaşaması ile suya düştü. Maymunlar Cehennemi‘nden tanıdığımız Matt Reeves‘in “The Batman” prodüksiyonunun direktörlüğünü üstlenmesi, yapımcı stüdyo onaylandı. Daha sonraysa Reeves ve Affleck arasında önemli sorunlar yaşandı. Birtakım kimseler tarafından “alkolizm problemleri” ile uğraştığı sav edilen Affleck’in Batman rolünü üstlenemeyeceği savunuldu. Batfleck girişimden çekildi.

Matt Reeves, devasa girişimde nispeten genç bir aktör ile çalışmak istediğini açıkladı. Twilight serisinin yıldızlarından Robert Pattinson ile anlaşıldı. Pattinson son devirlerdeki rolleriyle dikkat çekse de, toplumsal medyada pek de memnuniyetle karşılanmadı.

Şimdiyse Pattinson, tüm yıldırımları üstüne çekecek bir açıklamaya imza attı. Pattinson yaptığı açıklamada “Bir süper-kahramandan bahsedeceksiniz, o karakterin gücü mistik seviyede olmalı. Batman’în size verebileceği şey havalı bir pelerin ve köstüm… Film tutkunlarına bunu sunacağım. Ortada hiçbir büyülü güç yok.” sözlerini kullandı.

Fizikî açıdan Batman, en uygun olimpik sporcuların “zirve” seviyesinde konumlandırılıyor. Pattinson’un dediği bir açıya kadar yanlışsız çünkü, Batman insanlığın en üst seviyesinde ve bir meta-human değil. Lakin Batman, insanüstü bir zekaya sahip. Yerkürede bulunan acilen çabucak tüm dövüş sanatlarında bilirkişi ve Lex Luthor’la yarışacak bir zekaya sahip. Yerküre’nin en uygun dedektifi olarak kabul edilen Bruce Wayne, cihanın en parlak zihinleri arasında. Wayne; Superman ve Darkseid üzere tanrısal figürlere bile üstün gelebilecek bir zekaya sahipken; Pattinson’un açıklamaları ile Batman örgüsü arasında bağ kurmak pek kolay olmasa gerek. 

Yorum Ekle