Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Barbun nasıl ayıklanır? Barbunya balığını ayıklamanın püf noktaları

Barbun nasıl ayıklanır? Barbunya balığını ayıklamanın püf noktaları

Yağ nispeti, protein ölçüsü kararında olan barbunya balığı derhal herkesin beslenme biçimi için münasiptir. Magnezyum, demir, potasyum ve çinko minerallerinin yanında, vitamin açısından da çok varlıklı bir içeriğe sahiptir. Pekala, bol vitaminli barbun (barbunya) balığı nasıl ayıklanır? İşte, barbunya ayıklamanın püf noktaları…

Barbunya balığının tadı epey lezzetlidir. Buğulama, kızartma ve ızgara üzere tüm tanımlarla muazzam bir tat ortaya çıkarır. Barbunya balığı, içeriğindeki besin bedelleriyle de yararlı bir balıktır. A, B1, B2, B12 ve C vitaminleri açısından güçlü bir içeriğe sahiptir. en az iki kere tüketilmesi gereken barbunlar, nasıl ayıklanmalıdır? Barbunya balığı ayıklarken nelere dikkat edilmelidir? Haberin ayrıntıları için sayfamızı takipte kalmaya devam ediniz…

BARBUN (BARBUNYA) BALIĞI NASIL AYIKLANIR?

Öncelikle pullarını ayıklama yapmanız gerekmektedir. Pullarını tıraşlama usulüyle temizleyiniz.

İçinin nezih biçimde alınması siyah lekelerin temizlemesine ihtimam şovunuz.Kanın çıkması beklenmeyeceğinden sadece içini ayıklamanız yerinde olacaktır.

Baş kısmı kesilmeden pişeceği için kulak kısmının kesilmesi gerekmektedir. Aksi halde tadında lezzet kaybı olacaktır ve acımsı bir tat alabilirsiniz.

Pişirmeden evvel lezzeti ve kıvamı için kesinlikle tuzlayıp 20 yahut 25 dakika kadar dolapta bekletiniz.

Barbun balığının içerisinde havyar bulunuyorsa bir kaba ayırıp başkaca havyarı pişirebilirsiniz. Havyarlı yumurta sabah kahvaltıda tercih edilen bir gayri lezzet olabilir.

Yorum Ekle